Wynik Ognia adekwatny do możliwości

644

Przypomnijmy, że ZINA III liga dolnośląska składa się z dwóch grup A i B. Żmigrodzcy siatkarze rywalizowali w tej pierwszej, która już na starcie była uznawana za zdecydowanie mocniejszą, aniżeli druga. W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny w swoich grupach rywalizowały systemem ligowym (każdy z każdym, mecz i rewanż). Jak się okazało po 14 rozegranych seriach spotkań Ogień z dorobkiem 11 punktów zajął 6 miejsce w tabeli. Tylko trzy pojedynki zakończyły się zwycięstwem ekipy trenera Aleksandra Wrońskiego. W pozostałych spotkaniach górą byli rywale.

W serii finałowej drużyny  adekwatnych miejsc w tabeli z dwóch grup rywalizowały ze sobą o ostateczną kolejność w rozgrywkach. Siatkarze ze Żmigrodu trafili na MKS Olavię Oława i  w dwumeczu nie dali żadnych szans przeciwnikom. Najpierw w pojedynku wyjazdowym Ogień zaliczył pewną wygraną 3:0, a wyrównana walka miała miejsce tylko w trakcie pierwszego seta. Tydzień później, w rewanżu przed własną publicznością już nie było tak łatwo, ale co najważniejsze również zwycięsko. Obie drużyny zaprezentowały zgromadzonej widowni emocjonujący i zacięty bój, ale ostatecznie to żmigrodzianie mogli unieść ręce w geście radości wygrywając 3:2. Ostatecznie w klasyfikacji łącznej (z dwóch grup) ULKS „Ogień” Żmigród został sklasyfikowany na 11 pozycji.  Czy ten rezultat satysfakcjonuje szkoleniowca zespołu? –Miejsce nasze na zakończenie sezonu może nie wygląda rewelacyjnie, ale patrząc na nasze możliwości kadrowe, uważam, że 11 pozycja jest adekwatna do potencjału drużyny. Szkoda kilku meczów, w których byliśmy blisko wygranych i tych punktów mielibyśmy trochę więcej. Najciężej grało nam się w sytuacji, gdy mieliśmy absencje zawodników ze względów zdrowotnych, czy prywatnych. Chciałbym podziękować każdemu z zawodników za ambitną i pracowitą postawę w ciągu całego sezonu. W przerwie letniej będziemy chcieli powiększyć kadrę o kilku nowych zawodników. Jeśli uda nam się to zrealizować, to sezon 2015/2016 na pewno będzie lepszy – krótko podsumował miniony sezon trener Ognia Żmigród Aleksander Wroński.

W meczach barażowych zwycięzca grupy A, czyli KKS REN-BUT Złotoryja okazał się lepszy od MKS „Olimpia” Kowary, a drużyna z drugiego miejsca MKS „Rosiek” Syców przegrała ze zwycięzcą drugiej grupy ZTS Ząbkowice Śląskie. W wielkim finale ekipa ze Złotoryi w pierwszym meczu wygrała na wyjeździe 3:0, a w rewanżu we własnej hali przegrała 2:3, ale to wystarczyło do zdobycia złotego medalu. Zarówno Mistrz Dolnego Śląska, jak i druga drużyna będą walczyły w rozgrywkach o II ligę, która podlega już Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here