Udana reaktywacja Obornickiego Klubu Rowerowego

510

Można powiedzieć, że ojcami sukcesu klubu jest dwóch oborniczan: Kamil Król i Paweł Szlęk. Pierwszy to prezes, a drugi wiceprezes.

Klub po reaktywacji

Obornicki Klub Rowerowy istnieje od 2002 roku. W ciągu 12 lat działalności udało nam się zorganizować i współorganizować kilka imprez. Do najważniejszych należy zaliczyć: Puchar 3 Miast, który w późniejszym czasie rozrósł się do Pucharu 10 Miast, Pikniki Rowerowe na Wzgórzu Grzybek. Byliśmy także współorganizatorem Maratonu Dolnośląskiego w MTB, który odbył się w 2004 roku w Obornikach Śląskich. Organizowaliśmy różne rajdy, Dni Dziecka, oraz inne imprezy – mówi Paweł Szlęk i dodaje, że po okresie stagnacji, w 2012 roku rowerzyści reaktywowali się.

W roku 2012 zaczęliśmy, po krótkiej przerwie, znów działać, czego następstwem były starty naszych zawodników w różnych imprezach rowerowych na terenie Dolnego Śląska i innych województw. W roku 2013 z klubu rowerowego wyłącznie nastawionego na MTB, zaczęliśmy pierwsze starty w wyścigach szosowych – wspomina wiceprezes, a Kamil Król czas wznowienia klubu pamięta tak: – W roku 2012 kilku naszych zawodników startowało w zawodach z serii Bike Maratonu. Ponadto na treningach zaczęło się pojawiać kilka nowych twarzy. Za namową chłopców postanowiłem ruszyć z klubem, zrobiliśmy zebranie, wybraliśmy nowy zarząd. I się zaczęło. W międzyczasie dołączyło do nas kilku nowych kolarzy. Jeździliśmy na zawody, głównie MTB. W 2013 roku coraz częściej można było nas zobaczyć na wyścigach szosowych. W roku 2014 startowaliśmy prawie 100 razy, z czego wiele razy stawaliśmy na podium.

2014 rokiem sukcesów

Rowerzyści przyznają, że poprzedni rok był dla nich bardzo ważny. – Przyniósł nam dużo sukcesów na wyścigach szosowych oraz wyścigach MTB. Startowaliśmy także w Wyścigu na Wrocławskim Torze Kolarskim, gdzie nasz zawodnik Paweł Szlęk zajął 2 miejsce. W sezonie 2014 startowaliśmy łącznie w 92 wyścigach, zajmując 50 razy miejsce na podium. Ponadto udało nam się po kilku latach przerwy zorganizować Piknik Rowerowy na Wzgórzu Grzybek, gdzie głównym punktem imprezy był Wyścig MTB. Do Obornik Śląskich zjechało się kilkudziesięciu zawodników z Dolnego Śląska. Ponadto organizowaliśmy punktowane treningi szosowe na trasie Oborniki – Prusice – Oborniki. Echo tych treningów rozniosło po Dolnym Śląsku, a na trasę przyjeżdżali sprawdzać się zawodnicy z innych miast – opowiada Paweł Szlęk.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here