Niekompetencja i arogancja na Fair Play Arenie?

664

Trzy tygodnie temu opublikowaliśmy tekst „Kto musi znać się na sporcie”. Przypomnijmy, że zacytowaliśmy listy trzebniczan, którzy zarzucili pracownikom Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu, że nie mają wykształcenia kierunkowego, źle zarządzają obiektami, a także to, że nie są skorzy są do pomocy i udzielania informacji. Przed publikacją tekstów próbowaliśmy się kilkukrotnie skontaktować z Agnieszką Pawlaczek, p.o. dyrektora TCKiS. Pani dyrektor twierdziła, że nie ma czasu ani na rozmowę telefoniczną, ani też na spotkanie, ponieważ ma dużo pracy związanej z remontem budynku przy ul. Prusickiej, a także w związku z przygotowaniem oferty wiosennej. Poprosiła o pytania na piśmie. Zapytanie wysłaliśmy 26 lutego, jednak do momentu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Po tym, jak artykuł został opublikowany na naszej stronie internetowej www.nowagazeta.pl na forum zawrzało. Okazało się, że tematem zainteresowanych jest wielu mieszkańców Trzebnicy. A tymczasem czas na odpowiedzi mijał. Dokładnie po 14 dniach (czyli po maksymalnym czasie przewidzianym przez prawo), otrzymaliśmy odpowiedzi, które nie ukrywamy bardzo nas zaskoczyły. Dlaczego? Ponieważ nie wyjaśniały ani jednego zagadnienia, o które pytaliśmy w imieniu Czytelników.

Odpowiedzi bez odpowiedzi

Mogłoby się wydawać, że dyrektorka instytucji opłacanej z publicznych pieniędzy będzie chciała wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące funkcjonowania swojej jednostki, że będzie chciała odpowiedzieć na pytania mieszkańców, żeby pokazać, że wszystko funkcjonuje tak jak powinno. Tymczasem odpowiedzi, a w zasadzie ich brak, jasno pokazują jak pod rządami p.o. dyrektor Pawlaczek działa i funkcjonuje TCKiS.

Dalej nie wiemy zatem jakie wykształcenie mają pracownicy TCKiS, co było podstawowym pytaniem naszych Czytelników. Aby w pełni oddać groteskowość całej sytuacji, poniżej publikujemy  w całości odpowiedź jaką nadesłała do redakcji p.o. dyrektor Pawlaczek:

Szanowna Pani,Tajemnica wokół konkursu na dyrektora

w odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej, złożony przez Panią za pośrednictwem poczty elektronicznej w dniu 26.02.2015 roku, niniejszym podaję, co następuje:

9 KOMENTARZY

 1. Tą odpowiedzią Pani Dyrektor się ośmieszyła i skompromitowała .Jedyne co chyba miała wspólnego ze sportem to jazda na rowerze.Wstyd ,wstyd i jeszcze raz wstyd!

 2. Po ukazaniu się pierwszego artykułu na stadionie pojawiło się duże poruszenie i pracownicy TCKiS prowadzą intensywne prace porządkowe ,szkoda tylko że kadra zarządzająca próbuje w ten sposób pokazać że coś robi i że wszystko jest ok ,ale w ten sposób nie nadrobią braku wiedzy i kompetencji.

 3. Jako wieloletni mieszkaniec Trzebnicy ,płacący wszystkie podatki jestem zszokowany odpowiedzią p.o Dyrektor .
  Są dwa wyjścia z tej sytuacji. Pierwsze. Zatrudnić osoby z wykształceniem kierunkowym ,odpowiednią wiedzą i z doświadczeniem.Drugie. Oddać stadion w zarządzanie komuś innemu .
  Przykładu nie trzeba szukać daleko-Wrocław.Miasto utworzyło spółkę o nazwie MCS (Młodzieżowe Centrum Sportu)które zarządza obiektami sportowymi (bez Stadionu Miejskiego ,i Stadionu przy ul.Oporowskiej).Obiekty te są w coraz gorszym stanie ,dlaczego?bo spółka nastawiona jest tylko na zysk,oraz jak największą oszczędność. Do tego dochodzi bardzo mała wiedza i doświadczenie pracowników zarządzających .Wcześniej Miasto Wrocław przekazywało pieniądze na utrzymanie obiektów klubom i było to rozwiązanie o wiele lepsze ze względu na to że ludzie Ci posiadali odpowiednią wiedzę,doświadczenie i naprawdę dbali o te obiekty starannie ,odpowiednio wykorzystując te środki.

 4. Traktorek z pługiem? widziałem tą „maszynę” w akcji ,to malutki traktorek-kosiarka który nie dawał sobie rady z kilku centymetrową warstwą śniegu.No ale wytłumaczenie jest

 5. Jesli chodzi o odsniezanie to jako gracz Polonii moge potwierdzic ze odsniezalem parokrotnie sztuczna nawierzchnie. Odsniezalismy nie tylko na wlasne sparingi ale takze dla innych druzyn 🙂 A pieniadze za sparingi ida do TCKiS 🙂 brawo

 6. Jeśli Pani Dyrektor ma jakieś opory naleźy skorzystać z ustawy o informacji publicznej i z takim zapytaniem do niej wystąpić albo do Starosty Powiatu Trzebnickiego. Przy okazji można zapytać o nagrody, które były przedzielone pracownikom bez wykształcenia. Można tez zapytać o nagrody wszystkich zarządzających POWIATEM TRZEBNICKIM.
  Na Informację publiczną nie ma mocnych. Skoro nagrody są ze środków publicznych, to informacja MUSI BYĆ UDZIELONA

 7. Jako gracz Polonii mogę potwierdzić, że odśnieżałem sztuczną murawę kilkakrotnie. Czasami odśnieżaliśmy dla drużyn przyjezdnych aby mogły rozegrać sparing! a pieniądze za wynajem boiska otrzymuje TCKiS więc to oni powinni sie tym zajmowac 🙂

 8. Czytam to wszystko(ten i poprzedni artykuł) i zastanawiam się jak na takich stanowiskach można wykazywać tak dużą niewiedze! W innych krajach europejskich jest to wręcz nie do pomyślenia(dyrektor po takich słowach zostałby zwolniony a pracownicy zarządzający muszą posiadać wiedzę i wykształcenie kierunkowe związane ze sportem).Absurdem jest to żeby ktoś nie wiedział w jakim obuwiu powinno się uprawiać dana dyscyplinę itp.
  To daje nam odpowiedź dlaczego nasz polski sport i jego infrastruktura jest tak słabo rozwinięty.

 9. Akurat MCS Wrocławski nijak ma się do TCKiS i sytuacja jest zgoła inna co nie zmienia faktu, że na miejscu tej Pani sam złożyłbym dawno rezygnacje i więcej się nie pojawił. Ale czego wymagać skoro nie wszyscy muszą posiadać dumę i poczucie wartości?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here