Dachował bus wiozący 11 osób

583

W piątek, 6 marca, tuż przed godz. 17 na drodze pomiędzy Prusicami a Kaszycami Wielkimi doszło do tragicznego wypadku. Bus osobowy marki opel wypadł z drogi i przewrócił  się na pobocze.

Na miejsce od razu wezwano służby. Do akcji ratunkowej najpierw włączyły się jednostki OSP z Kaszyc Wielkich i z OSP Prusice. W sumie na miejsce przyjechało 7 jednostek straży pożarnej. Zanim przyjechały karetki pogotowia ratunkowego, strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, że osobowy bus leży poza drogą na prawym boku. Początkowo było więcej poszkodowanych niż ratowników. Strażacy wstępnie rozpoznali obrażenia ludzi i oznaczyli ich kodami: czerwonym, wymagającej pilnej pomocy dwie osoby, dwie żółtym kodem, a pozostali otrzymali zielony kod. W sumie na miejsce akcji skierowano 4 karetki pogotowia ratunkowego, które zabrały do szpitala 7 osób, a jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem LPR-u. Nasze dalsze czynności to przede wszystkim zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Samochód leżał poza drogą, dlatego też nie było potrzeby zamykania drogi, jedynie podczas operacji wyciągania samochodu do dalszego transportu – powiedział nam Dariusz Zajączkowski, rzecznik PSP Trzebnica.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here