Holowanie i samochód zastępczy

131

Samochód zastępczy finansowany z OC sprawcy będzie nam się należał również wtedy, gdy nasz samochód został uszkodzony, jednak musimy odstawić go do warsztatu celem dokonania naprawy. Również w takiej sytuacji ubezpieczyciel obowiązany jest nam zrekompensować koszt najmu samochodu zastępczego na czas naprawy.

Zarówno za lawetę, jak również za samochód zastępczy, zapłaci ostatecznie ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia. Niektóre firmy oferują wręcz kompleksową likwidację szkody od samego momentu powstania jej – jeszcze na miejsce zdarzenia podstawiają samochód zastępczy, holują uszkodzony samochód do własnego warsztatu, ustalają zakres szkody z rzeczoznawcą ubezpieczyciela i  naprawiają go, a sam klient nie płaci ani grosza. – Takie rozwiązanie bardzo ułatwia życie klientom, którzy w momencie wypadku są zdezorientowani i nie za bardzo wiedzą co mają zrobić. Z kolei w późniejszym czasie mogą oni zająć się swoimi sprawami, na przykład powypadkowym leczeniem i rehabilitacją, zamiast toczyć walkę z ubezpieczycielem i organizować gotówkę na tymczasowe pokrycie kosztów – podkreśla Jarosław Frąckowiak, właściciel firmy JAREX z Cerekwicy.

W kolejnym artykule przedstawimy Państwu świadczenia, które należą się nam z tytułu uszkodzenia pojazdu oraz przewożonego bagażu. A już teraz zapraszamy naszych Czytelników do podzielenia się z nami swoimi doświadczeniami w bojach z firmami ubezpieczeniowymi – tel. 713872131 lub redakcja@nowagazeta.pl.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here