Holowanie i samochód zastępczy

131

W poprzednim numerze przedstawiliśmy przypadki, w których możemy dochodzić roszczeń z tytułu odpowiedzialności cywilnej. Od numeru bieżącego przedstawiamy, jakie świadczenia należą się nam w sytuacji wypadku komunikacyjnego, gdy nie jesteśmy sprawcą zdarzenia. Zaczęliśmy od holowania i samochodu zastępczego.

W przypadku wypadku komunikacyjnego uszkodzeniu ulegają przede wszystkim pojazdy, którymi poruszali się uczestnicy zdarzenia. W sytuacji, gdy dany pojazd nie jest „sprawcą zdarzenia”, a wskutek wypadku lub kolizji powstały uszkodzenia powodujące, że samochód nie nadaje się do dalszej jazdy, możemy zamówić lawetę, która odholuje samochód we wskazane przez nas miejsce (podwórko, warsztat, parking depozytowy).

W sytuacji, gdy nasz samochód nie nadaje się do dalszej jazdy, możemy zamówić pojazd zastępczy, którym możemy poruszać się aż do momentu wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela sprawcy (w przypadku rozliczenia szkody metodą kosztorysową) lub momentu odebrania naprawionego pojazdu (w przypadku rozliczenia szkody metodą bezgotówkową – serwisową); obie metody rozliczeń przedstawimy w kolejnym artykule.

Więcej na następnej stronie…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here