Sukces młodych szczypiornistów z Obornik Śląskich na Turnieju w Świdnicy

304
Młodzi zawodnicy z trenerem.

Do Świdnicy chłopcy pojechali po kolejny dobry występ, doświadczenie i przede wszystkim dobrą zabawę. W pierwszym meczu naszym przeciwnikiem był zespół UKS „Jedynka” Ziębice, prowadzony przez Grzegorza Wołczyka. Chłopcy z Ziębic byli lepiej zbudowani i wyżsi od naszych młodych szczypiornistów. Początek spotkania to ich dominacja, nam nie udało się poukładać dobrze gry. Sygnał do ataku dali Piotr Raczyński oraz Karol Raduchowski, którzy w całym meczu rzucili po 5 bramek. Wystarczyły 4 minuty i wyszliśmy na zdecydowane prowadzenie. W drugiej połowie meczu w pełni kontrolowaliśmy naszą grę, powiększając systematycznie przewagę. W bramce dobrze spisywał się Mateusz Dzięgielewski, który wybronił kilka piłek „sam na sam”. Wynik końcowy to 16:8 dla SPRu.

W drugim meczu naszym przeciwnikiem była drużyna KS „Lew” Kłodzko. Tym razem praktycznie od samego początku kontrolowaliśmy grę. Znów dobrze zagrali Piotrek i Karol, którzy zdobyli po 4 bramki oraz Jan Wróblewski i Marcin Wyszyński, którzy przeciwnikom rzucili trzy bramki. Na ostatnie minuty w bramce swój debiut zaliczył Maciej Kobalczyk. Nasza wygrana była zdecydowana 16:7.

W trzecim meczu zagraliśmy dosyć słabo i lekceważąco w stosunku do przeciwnika. ŚKPR Świdnica II to chłopcy z roczników 2005 i 2006, więc naszym zawodnikom wydawało się, że wygramy bez nakładu sił. Jednak dopiero w samej końcówce przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Znów najlepiej zagrał Karol, który rzucił 5 bramek. Ostatecznie mecz wygraliśmy 11:7.