Mecz godny finału!

104

Po pierwszym spotkaniu w rundzie zasadniczej, zdecydowanym faworytem były wrocławianki. Nikt więc nie spodziewał się takiego początku meczu. Żądne rewanżu obornickie siatkarki zaczęły koncertowo, dlatego pierwszy i drugi set padł ich łupem (26:24, 25:18). Kiedy na tablicy w trzeciej partii widniał wynik 12:4, a później 24:20 nikt nawet przez chwilę nie pomyślał, że oborniczanki tego meczu nie wygrają. Ale siatkarki AZS, po kilku udanych akcjach w kontrze i znakomitych zagrywkach, uwierzyły że jeszcze mogą powalczyć w tym spotkaniu – i tak też się stało. Wygrywając trzeciego seta zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli i zaczęły grać z większym luzem. Dodatkowo SMS zaczął popełniać błędy w polu serwisowym, a także spadła skuteczność w ataku, co AZS wykorzystał natychmiast. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla wrocławianek (24:26, 18:25, 26:24, 27:25, 15:10).

Oczywiście radość i euforia zwyciezczyń były ogromne, ale po meczu nie zabrakło także łez. Pomimo wypełnionej po brzegi hali i fantastycznego dopingu oborniczankom nie udało się przełamać klątwy przegranych spotkań z wrocławskim zespołem i po zakończeniu meczu analizowały przyczyny porażki. Nie powinny jednak zbyt długo ubolewać nad przegraną, ponieważ wicemistrzostwo Dolnego Śląska jest nie tylko postępem w porównaniu do ubiegłego sezonu, ale daje również możliwość walki o II ligę. Gratulujemy zawodniczkom oraz Pani Trener sukcesu i trzymamy kciuki za reprezentowanie naszego regionu w dalszych bojach.

Skład SMS : Anna Popow, Oliwia Żak, Magdalena Solarewicz, Honorata Lewicka, Klaudia Kubas, Karolina Wawrzeniuk, Katarzyna Mróz, Małgorzata Starościak, Aleksandra Woźniak, Aleksandra Kurzepa, Anita Kozioł, Paulina Gryguć – libero.