Ostatnie pożegnanie legendy Piasta Żmigród

219
Kibice Piasta Żmigród w miniony piątek pożegnali śp. Janusza Kaźmierczaka, który był uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii klubu.
Kibice Piasta Żmigród w miniony piątek pożegnali śp. Janusza Kaźmierczaka, który był uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii klubu.

Wiosną 1978 roku trafił do zgłaszającego III-ligowe aspiracje Pafawagu Wrocław. W jedenastce popularnych „wagoniarzy” również należał do najlepszych. Pod koniec lat 70. po raz kolejny zmienił barwy klubowe. Zasilił II-ligowy (w obecnym nazewnictwie I-ligowy) Moto Jelcz Oława. I właśnie reprezentując ten klub, osiągnął apogeum swojej kariery. W sumie na boiskach drugiego frontu zagrał 55 razy i strzelił 7 goli. Janusz, gdy był zawodnikiem Pafawagu, a następnie Moto-Jelcza Oława nie przestawał interesować się losami macierzystego klubu. Często przyjeżdżał do Żmigrodu. W sezonie 1984/1985 piłkarze Piasta przystąpili do mistrzostw klasy „A”. Janusz Kaźmierczak wówczas zbliżał się do 30. roku życia. Coraz rzadziej miał okazję występować w I drużynie Oławy. Wrócił więc do Żmigrodu i nie zapomniał, jak zdobywa się gole. W latach osiemdziesiątych w 82 oficjalnych meczach strzelił ich aż 77! Ostatni mecz w Żmigrodzie zagrał 4 października 1987 roku. Wydawało się, że definitywnie zakończył karierę. Tak się jednak nie stało. Pomimo upływających lat ciągle pojawiał się na boisku piłkarskim, najczęściej w meczach oldbojów, ale nie tylko. Jeszcze wiosną 2000 roku strzelał gole dla jednej z drużyn LZS z miejscowości leżącej w pobliżu Oławy. Po zakończeniu piłkarskiej kariery przez pewien czas pełnił rolę kierownika drużyny seniorów.

Rodzinie zmarłego śp. Janusza Kaźmierczaka w imieniu kibiców żmigrodzkiego Piasta, jak i czytelników NOWej gazety składamy  szczere kondolencje.

Śp. Janusz Kaźmierczak – urodzony 23 grudnia 1954 roku / zmarł 3 marca 2015 r.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here