Święto w stylu retro

977

Piękne czarne sukienki, boa z piór, kapelusze, eleganckie fryzury i makijaż – takie niecodzienne, bo w stylu retro, przebrania dominowały podczas sobotnich obchodów Dnia Kobiet w Wielkiej Lipie.

Już po raz czwarty we wsi zorganizowano wspólne obchody dnia pań, a świetlica wiejska zamieniła się w salę balową z lat 20 XX wieku.

Organizatorem przedsięwzięcia byli: sołtys Wielkiej Lipy, rada sołecka, Stowarzyszenie Lipówka, Klub Sportowy „Arkadia” i LGD „Kraina Wzgórz Trzebnickich”.

Jak powiedziała nam Iwona Osińska, w sumie były to już czwarte wspólne obchody Dnia Kobiet, a panie z okolicznych wiosek uczestniczyły w imprezie po raz drugi.

Na początku, przez dwa lata uroczystości odbywały się dla pań z Wielkiej Lipy, ale po okolicy szybko się rozeszło jak dobrze się bawimy i panie z innych miejscowości przyłączyły się do nas, dlatego w tym roku zaproszenie skierowaliśmy do wszystkich chętnych.

Impreza rozpoczęła się o godz. 19, a w pięknie przystrojonej sali było ponad 60 kobiet.

Panie same przygotowywały pyszności, przynosiły swoje specjały, na miejscu była kawa, herbata i ciasto. Przy okazji chciałam bardzo podziękować za pomoc w ustrojeniu sali, a dekorację przygotowywały: Ania Starosta, Małgorzata Rusek, Joanna Zgierska i Iwona Krupa.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here