Jazda na rowerze jest jego pasją

381
Jazda na rowerze jest jego pasję
Paweł Graczyk podczas startu w Bielawie.

BIKE Maraton

W poprzednim rok Paweł zaczął startować w wyścigach MTB – głównie BIKE Maratonie

Jeżdżę na rowerze Kross Level A2. Moje pierwsze starty nie były udane, gdyż mój rower nie był dostosowany do ścigania się i miałem problemy techniczne z osprzętem, który nie działał na tyle dobrze, abym mógł stoczyć wyrównaną walkę z innymi kolarzami. Pierwszy mój wyścig w BIKE Maratonie odbył się w Miękini. Ukończyłem go na 8 miejscu po defekcie przerzutek. Drugi odbył się w Wałbrzychu i tam również miałem usterkę związaną z przerzutkami. Ponownie ukończyłem wyścig na 8 miejscu. Wówczas zdałem sobie sprawę z tego, że  chcąc walczyć o  dobre  pozycje w wyścigach muszę udoskonalić swój rower, gdyż samo serce do jazdy i waleczność nie wystarczą, aby wygrywać – mówi Paweł Graczyk i dodaje, że wtedy zaczął czytać literaturę na temat osprzętu i rozmawiać ze starszymi kolarzami.

Tu chciałem podziękować mojemu koledze,  Pawłowi Szlękowi, który nauczył mnie wiele o rowerach, jak i samej jeździe oraz  udzielił pomocy i porad, jak udoskonalić swój rower, czyniąc go niezawodnym na tyle, aby kończyć wyścigi bez defektów. Wymieniłem w swoim rowerze amortyzator, kasetę, łańcuch, manetki, opony, tarcze i klocki hamulcowe.

Kolejne starty coraz lepsze

Po zmianie sprzętu okazało się, że starty Pawła były coraz lepsze.

Mój trzeci wyścig w BIKE Maratonie odbył się w Wiśle i tam, już bez defektu, ukończyłem zawody na miejscu 4, tracąc tylko 10 sekund do miejsca 3. Jest to jeden z najcięższych wyścigów w całym cyklu Bike Maraton. Po jego ukończeniu zdałem sobie sprawę, że jestem w stanie walczyć o czołowe pozycje i rozpocząłem swój pościg za pierwszym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej mojej kategorii, który miał już dużą przewagę punktową oraz posiadał profesjonalny rower do ścigania górskiego tj. karbonowy rower na osprzęcie XTR – mówi Paweł i dodaje, że na kolejny start do Myśleniec pojechał wraz z rodziną.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here