Dzieci „zatańczyły z…klasą” w Trzebnicy

172

W ciągu roku dzieci ćwiczą w swoich szkołach, zaś pokaz semestralny odbył się w Trzebnickiej Hali Sportowej. Organizatorami zajęć są Izabela i Jacek Hajdaszowie, zawodowi nauczyciele i trenerzy tańca sportowego. Szkółka działa w Polsce od lat szesnastu, a zajęcia w Trzebnicy są prowadzone drugi rok. Dzieci uczą się tańców towarzyskich, nowoczesnych, narodowych i integracyjnych oraz praktycznego zastosowania dobrych manier. Zajęcia skierowane są do bardzo młodych ludzi w wieku od sześciu do dwunasty lat, bez względu na predyspozycje, wygląd czy talent. Mogą w nich brać udział również dzieci niepełnosprawne. W czasie zajęć dzieci nabywają pewnych umiejętności, a ponadto integrują się i świetnie się bawią.  Dwa razy w roku szkolnym prezentują swoje umiejętności taneczne przed rodzicami i publicznością.

Taniec w gorącym rytmie.
Taniec w gorącym rytmie.

– Córka uczestniczy w zajęciach drugi rok– mówi jedna z mam obecna na pokazie. -Dają jej rozrywkę, zabawę, odpowiada jej rodzaj muzyki, do której tańczy. Dla mnie najważniejsze jest, że ma trochę ruchu, a w efekcie, zauważalnie lepszą kondycję. Poprawiła się także jej postawa. Występy przed publicznością pozwoliły jej przełamać nieśmiałość. Wszystkie dzieci są nagradzane po każdym etapie nauki, a to motywuje je do dalszej pracy. Tutaj nie wyszukuje się mistrzów; wszystkie dzieci są jednakowo wygrane.

Dziesięcioletnia Natalia „tańczy z…klasą” już drugi rok: -Lubię tańczyć. Zdobyłam już brązowy medal, teraz pracuję na srebrny, a w przyszłym mam zamiar zdobyć złoty. Całe zajęcia są zresztą fajne, pokazy też lubię. Na spotkaniach poznałam kilka osób. Podoba mi się też muzyka na zajęciach.

Na scenie było bardzo wesoło.
Na scenie było bardzo wesoło.

Dzieciaki uczestniczące w pokazie były radosne i bardzo energiczne. Widać było, że taniec sprawia im wielką przyjemność. Z dumą prezentowały zaproszonym gościom to, czego nauczyły się w czasie całego semestru zajęć. Rodzice byli nie mniej zadowoleni od swoich dzieci, bo nie ma nic przyjemniejszego niż szczęśliwy kilkulatek.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here