Jesteś w depresji – zadzwoń

200

zaburzeń łaknienia, bulimię, przeżywanie negatywnych konsekwencji dorastania w rodzinach „alkoholowych” i dysfunkcyjnych, obawy związane z wkraczaniem w dorosłe życie, sytuacje związane z diagnozą HIV+ lub jesteś w trakcie, albo po leczeniu onkologicznym, zaburzenia snu, schizofrenia, nerwica natręctw, problemy psychiczne, załamanie nerwowe; kiedy niepokoi cię stan bliskiej osoby – zadzwoń  pod nr telefonu: 71 723 41 84.

Fundacja „Concordia” zorganizowała zespół terapeutyczny „Pomoc w kryzysie psychicznym metodą otwartego dialogu”. Porady są bezpłatne na terenie całego Dolnego Śląska. Telefon czynny jest od 10 marca.

Dyżurny przyjmie zgłoszenie, poprosi o krótki opis sytuacji oraz o numer kontaktowy. W ciągu 24 godzin zespół zorganizuje spotkanie w domu osoby znajdującej  się w kryzysie lub w innym dogodnym  miejscu. Istotna jest jak najszybsza reakcja na kryzys, głównie, aby nie dopuścić do utrwalenia się symptomów. – Przy pierwszym spotkaniu podejmowana jest także decyzja czy pacjent musi trafić do szpitala, czy też uda się tego uniknąć oraz czy konieczne jest zastosowanie farmakoterapii. Spotkanie trwa około 90 minut, mogą wziąć w nim udział bliscy osoby dotkniętej kryzysem. Podczas każdego spotkania wspólnie ustala się kolejne sesje – tłumaczy Marta Miętkiewicz z Fundacji „Concordia”.

Kryzysowy Zespół Otwartego Dialogu Fundacji „Concordia” jest pierwszym tego typu zespołem w Polsce. Wszystkie działania związane z jego funkcjonowaniem są bezpłatne dzięki wsparciu finansowemu z Funduszy EOG w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu www.oda-pomoc.pl lub stronie fundacji.

1 KOMENTARZ

  1. chyba lepiej zwalczać przyczyny ,a nie leczyć skutki ,a więcej miejsc pracy ,przyjazna atmosfera w pracy ,albo wyrzucenie toksycznego szefa to jest to czego społeczeństwo potrzebuje dla zdrowia psychicznego

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here