Łączenie pokoleń w Urazie

190

15 stycznia w Szkole Podstawowej w Urazie odbyła się V edycja widowiska muzycznego z cyklu „Muzyka łączy pokolenia”.

Muzyka połączyła pokolenia nie tylko swoim tytułem. Obecność tak dużej widowni i w tak różnym wieku była dowodem na to, że przy dobrej muzyce bawić się mogą uczniowie, ich rodzice i dziadkowie. Wieczór był popisem umiejętności wokalnych i tanecznych uczniów należący do zespołów tanecznych Iskra i Iskierka oraz koła tanecznego w Szkole Podstawowej w Urazie. Do widowiska tradycyjnie włączyli się nasi absolwenci: Zofia Żyniewicz, Wiktoria Zełep, Zofia Zełep, Agata Cerkowniak, Joanna Niżyńska, Kamila Ćwiklak, Kacper Wesołowski i Marta Grela. Koordynatorem tego spektaklu była Wanda Górna, która jest autorką wszystkich choreografii.

Tego wieczoru sala w niczym nie przypominała sali gimnastycznej. Zamieniła się w prawdziwą scenę, a wystrój walentynkowy był przedłużeniem wieczoru zakochanych..

Przez ponad 2 godziny na scenie rządziła muzyka. Publiczność słuchała i bawiła się przy muzyce z lat 70, 80 i współczesnej. Były to przeboje, których słuchała i śpiewała cała Polska m.in.: Anny Jantar, Anny German, Haliny Kunickiej, Haliny Frąckowiak, Jerzego Połomskiego, Bajmu, czy Jenifer Lopez. Ogromne brawa otrzymali najmłodsi artyści za inscenizację taneczną pt.: „Dzień z życia dziecka”.

Jak w prawdziwym teatrze była też przerwa, podczas której zespół zmieniał garderobę i przygotowywał się do kolejnych występów, a publiczność mile spędzała czas przy kawie i słodkim cieście. Oczywiście na przerwę zaprosili widzów młodzi artyści swoją inscenizacją taneczną „Kuchenne rewolucje”.

Druga część widowiska było prawdziwym show! Artyści popisywali się umiejętnościami tanecznymi i akrobatycznymi. Publiczność mogła podziwiać ich w różnych stylach tańca nowoczesnego m.in.: hip – hop, jazz, modern jazz czy show – dance.

Jeśli muzyka łączy pokolenia, to nie mogło zabraknąć akcentu muzycznego dla dziadków. Finałem widowiska była polka „Dziadek” w wykonaniu najmłodszych tancerzy.

Ten wieczór udowodnił nam, że muzyka rzeczywiście łączy pokolenia, a kolejne ich łączenie odbędzie się już za rok.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here