Nowa skarbnik w Obornikach Śląskich

1416
Nowa skarbnik Dominika Głowaczewska-Nahotko.

Jednym z punktów ostatniej sesji było powołanie nowego skarbnika.

Nie miałem jeszcze okazji poznać pani skarbnik Doroty Fiłon, ponieważ jest chora i przebywa na długim zwolnieniu lekarskim. Nie wiadomo, kiedy będzie mogła wrócić do pracy, a w gminie potrzebujemy skarbnika. Obecnie finansami zajmuje się pani Czesława Grech, która ze względów zdrowotnych nie jest zatrudniona na cały etat, a i tak wykonuje pracę za dwie osoby. Dlatego też bardzo proszę o odwołanie dotychczasowego skarbnika i powołanie nowego – argumentował Arkadiusz Poprawa.

Radni dopytywali, jakie skutki będzie miało odwołanie dotychczasowej skarbniczki i czy nie będzie ono jednoznaczne ze zwolnieniem z pracy. Burmistrz odpowiedział, że Dorota Fiłon nie zostanie zwolniona z pracy, nadal będzie pracownikiem urzędu, tylko że nie będzie pełniła funkcji skarbnika. W tej sytuacji wszyscy radni zagłosowali „za`.

Na nowego skarbnika burmistrza zaproponował Dominikę Głowaczewską-Nahotko. Jeszcze przed podejmowaniem uchwał i dyskusją nad nimi salę opuścił radny Roman Głowaczewski. – Skarbnik to poza zastępcą i sekretarzem mój najbliższy współpracownik. Pani Dominika od 14 lat pracuje cały czas w księgowości budżetowej, ma wszystkie uprawnienia, aby rolę skarbnika pełnić, jest mieszkanką naszej gminy, ale najlepszą rekomendacją jest to, że ma ogromną wiedzę na temat finansów społecznych – mówił burmistrz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here