Świetna gra obornickich szczypiornistów

370

Pomimo dużej przewagi punktowej i zupełnie innych celów na powoli zbliżający się do końca sezon, oborniczanie nie byli tak wielkim faworytem spotkania jak się mogło wydawać,. Są takie zespoły które swoim stylem gry pasują danemu zespołowi, ale Dziewiątka to bardzo niewygodny rywal i zawsze nam się z nimi ciężko gra. Trzy ostanie mecze nie kończyły się zwycięstwami większymi niż 2 bramki.

Od początku spotkania dobra obrona zmuszała gospodarzy do długich akcji, które często kończyły się przypadkowymi rzutami, a więc często mijały bramkę i Bór mógł napędzać kolejne kontry w drugie tempo. Około 10 minuty prowadziliśmy już różnicą 3 bramek, spokojnie kontrolując spotkanie. Szyki mogła nam pokrzyżować czerwona kartka jednego z bramkarzy. który otrzymał ją za zderzenie z zawodnikiem gospodarzy biegnącym na kontrę. Pozostaliśmy wtedy tylko z jednym bramkarzem co uniemożliwiało nam rotacje na bramce. Do końca połowy obraz gry się nie zmieniał, szalone akcje gospodarzy przeciwko ustawianymi i mozolnie budowanymi akcjom oborniczan. Ostatecznie to Bór prowadził do przerwy 15:9.