Wieczór romansów w Kuraszkowie

205

Artyści wykonali wiele znanych piosenek, w tym utworów muzyki klasycznej, cygańskiej oraz latynoamerykańskiej. Przed koncertem powiedzieli, że ich repertuar składać się będzie z najpiękniejszych melodii świata. Usłyszeć można było m.in. utwory: „Ta ostatnia niedziela”, „Jarzębino czerwona”, „Ragtime”, polonez”Pożegnanie Ojczyzny”, utwór z którym, jak powiedział Oleksy Susłow, jest bardzo związany.

Zespół składa się z artystów grających w całej Europie. Są zdobywcami nagród na wielu międzynarodowych festiwalach. Lider zespołu, akordeonista, jest absolwentem dwóch uczelni muzycznych: Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Moskwie oraz Akademii Muzycznej w Doniecku. Wokalistka, ma wyższe wykształcenie muzyczne, które zdobyła w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest również laureatką wielu międzynarodowych konkursów. Perkusista, przez wiele lat współpracował z zespołem Behavior, z którym nagrał kilka płyt. Kilka ich utworów zostało wykorzystanych w produkcjach filmowych.

Koncert był zorganizowany przez Halinę Muszak, dyrektorkę Obornickiego Ośrodka Kultury, we współpracy z nowo wybranym sołtysem wsi Kuraszków – Andrzejem Jarosem. Był to jeden z wielu występów, organizowanych przez OOK w ramach koncertów dla środowisk wiejskich.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here