Kosztowny remont z niedoróbkami

919

Przypomnijmy, że powoli dobiega końca remont dworca PKP w Obornikach Śl. Rewitalizacji zostaje również poddany teren otaczający budynek. Inwestycja, która ma przywrócić blask nieruchomości, która powstała pod koniec XIX wieku kosztuje 5 mln zł i w całości jest finansowania przez PKP S.A. Obornicki dworzec ma piękną historię, został wzniesiony przez właściciela miejscowości Karola Schauberta, który w budowie linii kolejowej upatrywał wielką szansę dla rozwoju ówczesnych Obernigk. Budynek dworca, który powstał w stylu neoklasycystycznym był jednym z największych obiektów tego typu na Dolnym Śląsku.

Przez lata dworzec był bardzo niechlubną wizytówką miasta (zwłaszcza lata 80., 90. i aż do remontu) dlatego też oborniczanie z wielkim zainteresowaniem przyglądają się postępowi prac. Niektórzy korzystają z dworca niemal codziennie, dojeżdżając do szkoły czy pracy, a inni specjalnie spacerują w jego okolice, aby obserwować zmiany, jakie zachodzą podczas rewitalizacji. Właśnie w związku z remontem otrzymaliśmy list od Tomasza Gałki.

Proponuję abyście się Państwo zainteresowali jakością prac rewitalizacyjnych dworca w Obornikach Śląskich. Kostka w okolicach dworca została ułożona skandalicznie. Aż żal bierze jak są wydatkowane publiczne pieniądze” – napisał nasz Czytelnik.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here