Piast skompletował kadrę

214
Marcin Matusiak po sobotnim sparingu zebrał dobre recenzje.

W sobotę ekipa Piasta udała się do Polkowic na ostatni już mecz towarzyski w bieżącym okresie przygotowawczym do walki o ligową stawkę. Trener Grzegorz Podstawek musiał już zaprezentować zespół, który skutecznie będzie walczył zarówno w rozgrywkach Pucharu Polski, jak i III lidze dolnośląsko-lubuskiej.

Obraz gry na polkowickim stadionie można podzielić na dwie, zgoła odmienne części. Skład wyjściowy w pierwszej połowie meczu zaprezentował się wiele korzystniej, aniżeli zestawienie z drugiej odsłony. Po pierwszych 45 minutach gry był remis 1:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 23 minucie spotkania, ale już 7 minut później Piast wyrównał po dokładnym dośrodkowaniu Szymona Sołtyńskiego w pole karne rywali i skutecznym wykończeniu akcji Piotra Mrowca. Gra żmigrodzian obfitowała w składne i kombinacyjne akcje, ale więcej bramek już nie udało się zdobyć.

W drugiej części gry gospodarze uzyskali znaczącą przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce i stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji strzeleckich. Jedną z nich dokładnie w 75 minucie zamienili na zwycięskiego gola, wykorzystując nieudaną pułapkę ofsajdową przyjezdnych. Ostatecznie Piast przegrał z KGHM ZANAM 1:2.

Tym spotkaniem zakończył się zimowy okres przygotowawczy do walki o stawkę. Już w najbliższą sobotę (7 marca) o godz. 14, na boisku w Żmgródku ekipa trenera Grzegorza Podstawka w ramach 1/8 Pucharu Polski okręgu wrocławskiego będzie rywalizować z Pogonią Oleśnica. Na prośbę oleśniczan, którzy aktualnie remontują swój stadion, mecz ten rozegrany zostanie właśnie w Żmigródku.