Niebezpieczne promieniowanie za ścianą przedszkolaków

493

Nowa lokalizacja pracowni rentgenowskiej wzbudziła niepokój w naszym Czytelniku. Trzebniczanin, który pragnął zachować anonimowość uważa, że działanie aparatu w bezpośrednim sąsiedztwie punktu przedszkolnego może mieć wpływ na dzieci, które tuż za ścianą codziennie spędzają całe dnie w Punkcie Przedszkolnym.

To niebezpieczne dla dzieci?

Trzebniczan wyraził swoje obawy w liście do redakcji: „Proszę o pilne zainteresowanie się tematem rozmieszczenia pracowni rtg w przychodni zdrowia przy ul. Prusickiej. Dyrekcja działa wbrew prawu i zdrowiu, gdyż nad planowanym pomieszczeniem znajdują się pomieszczenia Pogotowia Ratunkowego, a obok mieści się Punkt Przedszkolny. Promieniowanie jakie generuje rtg jest szkodliwe! Czy gdy ludzie zaczną chorować na nowotwory, to dyrektor przychodni weźmie za to odpowiedzialność?!” – napisał trzebniczanin.

Trudno nie dziwić się obawom Czytelnika, tym bardziej, że dzieci w Punkcie Przedszkolnym spędzają wiele godzin, a od pracowni dzieli je tylko ściana. Zapewne nie tylko on odczuwa zaniepokojenie.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here