Policyjny pościg za złodziejem paliwa

316

Do tych niecodziennych zdarzeń doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (z 23 na 24 lutego). Policjanci z trzebnickiej drogówki otrzymali komunikat, że na jednej ze stacji benzynowej kierowca poruszający się fordem zatankował ponad 80 litrów benzyny, po czym, nie płacąc należności, odjechał w kierunku Wrocławia.

– Bezpośrednio po otrzymaniu informacji policjanci drogówki zauważyli wskazany samochód i przystąpili do jego zatrzymania. Kierowca forda nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe – mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy i dodaje, że mężczyzna uciekając stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jechał z dużą prędkością i zajeżdżał drogę innym pojazdom. Kierowca wyprzedzał inne samochody „na trzeciego” oraz łamał przepisy, lekceważąc znaki drogowe. Swoim zachowaniem zmuszał innych uczestników ruchu jadących nie tylko tych z przeciwka, do hamowania, aby uniknąć zderzenia – mówi policjantka.

Jak się okazuje, cały pościg został zarejestrowany przez policyjną kamerę. Na upublicznionym filmie widać, jak 34-letni wrocławianin wyprzedza samochody, lekceważąc linie ciągłą, a w niektórych miejsca jedzie nawet ponad 150 km/h po ruchliwej i pełnej samochodów ciężarowych drodze krajowej nr 5.

Kiedy kierowca zorientował się, że nie da rady uciec przed policyjnym autem, w Krynicznie zjechał w boczną uliczkę i próbował uciekać dalej pieszo.

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali pirata drogowego. Sprawdzając samochód znaleźli założone tablice rejestracyjne z innego pojazdu, a za siedzeniem pasażera 20- litrowy kanister z paliwem. Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą siedział 34-letni wrocławianin, któremu policjanci już odebrali prawo jazdy – mówi policjantka.

Pirat nie będzie mógł się wyprzeć swoich drogowych wyczynów, ponieważ wszystkie zostały uwiecznione za pomocą wideo-rejestratora.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here