Kto musi znać się na sporcie? Zapytaliśmy czy pracownicy TCKiS mają wykształcenie kierunkowe?

894

W bardzo krótkich odstępach czasu otrzymaliśmy dwa listy od naszych Czytelników, którzy zwrócili uwagę na (ich zdaniem) nieprawidłowości w funkcjonowaniu instytucji. Oba listy dotykają bardzo podobnych tematów. Oto pierwszy z nich:

„Chciałabym poruszyć bardzo nurtujący temat. Chodzi o brak podstawowej wiedzy oraz brak udzielania informacji Pań zatrudnionych w biurze Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu w dziale sportu w hali przy ul.Kościelnej. Zastanawiałam się za co te Panie biorą wynagrodzenie (pewnie nie małe) skoro niczego nie można się dowiedzieć. Interweniowałam w sprawie braku oświetlenia na stadionie, ponieważ po rozmowach z innymi osobami stwierdziliśmy, że nie ma możliwości biegania w okresie zimowym w takich ciemnościach jakie były przez długi czas na bieżni; większość lamp (ok 80 proc.) nie świeciła. Panie nie wiedziały kiedy zostaną wymienione nowe żarówki. Od mojego zapytania minęły ok. 2 miesiące i po upływie takiego czasu dopiero zostały wymienione i można bezpiecznie biegać. Przypomnę ze bieżnia czynna jest do godziny 20-tej. Osoby biegające systematycznie na stadionie pytały również np.w jakich godzina będzie można korzystać z bieżni w innych porach roku i Panie również nie potrafiły odpowiedzieć na tak proste pytania. Więcej można dowiedzieć się od osób z Polonii będących codziennie na obiekcie.

13 KOMENTARZY

 1. podobno w czasie egipskich ciemności które były na stadionie przez brak wymienionego oświetlenia zostało skradzione betonowe ogrodzenie za trybuną na górce

 2. Tak to jest, jeżeli się zatrudnia samych znajomków. Jakie kompetencje do zarządzania tą placówką ma p.o. Dyrektor? Co ona miała wspólnego z domami kultury czy ze sportem?

 3. Pani Pawlaczek nie będzie miała czasu ani na rozmowę telefoniczną, ani też na spotkanie, ponieważ jest to „gorący okres”, między innymi z powodu prowadzonych prac remontowych .To znaczy ze dorabia na budowie? bo chyba całych dni tam nie spędza?

 4. Zgadza się ,betonowe ogrodzenie zostało skradzione i do tej pory właściciel obiektu nie uzupełnił braków.Jak widać nie opłaca się oszczędzać bo później straty są o wiele większe

 5. Co do wykształcenia i kompetencji Pani Dyrektor i osób pracujących w biurze TCKiS to w artykule zawarta jest cała prawda.Pan burmistrz powinien się tym zainteresować bo z roku na rok obiekt wygląda coraz mniej ładnie a szkoda i jego i tak dużej liczby trenującej na nim młodzieży

 6. Panie pracujące w TCKiS nie posiadają wykształcenia kierunkowego,nawet Pani kierownik która pełni tą funkcje już od kilku lat. Myślę ze również nie brały udziału w żadnych szkoleniach ,inaczej tego artykułu by nie było.Pani dyrektor nie miała nigdy nic wspólnego ze sportem ani kulturą.Patrząc na to wszystko nie koniecznie trzeba było by mieć wykształcenie kierunkowe ,w tych dziedzinach przede wszystkim trzeba pracować z pasją ,rozumieć problemy ludzi ,czuć to że te dwie dziedziny są bardzo ważne i istotne dla społeczeństwa lokalnego .Wiedza również jest istotna ale ją jeśli ma się chęci i dana osoba chce się rozwijać można na pewno to nadrobić poprzez kursy ,szkolenia,literaturę czy internet lub doświadczenie zdobyte w czasie studiów,szkoły wcześniejszej( klub sportowy ,kółko teatralne ,itp.).Czytając artykuł możemy dojść do wniosku ,że ktoś ma fajną posadkę i pensję ,nikt się wcześniej nie czepiał ,wiec po co cokolwiek robić.Nasuwa się tez jedna myśl ,jak mogła by ta instytucja naprawdę profesjonalnie funkcjonować z osobami które posiadają przede wszystkim duże doświadczenie i wiedzę w dziedzinach którymi zajmuje się Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu.
  Pozdrawiam

 7. Żona świeżo upieczonego radnego miała już załatwianą prace w Banku PKO ,Śląskim i w innych instytucjach, w żadnej z tych stanowisk sobie nie radziła ,dlatego ma fajną fuchę w TCKiS ,więc nie ma się co dziwić ze niczego nie można się dowiedzieć.Jak się ma znajomości to można wszystko

  • Mini ratka,mini wiedza,żenada,cały artykuł wielkie kłamstwo, zawiść ludzi głupich.
   Korzystam z obiektów i jestem zadowolony,nawet po ciemku dobrze mi się biega w tenisówkach.

 8. Żenada. W obornikach Śląskich PO przyjmuje kierowniczkę na WODOCIAGACH bez wykształcenia i konkursu to jest ok????

 9. Przykre, że więcej można dowiedzieć się od trenerów Polonii niż od „wykwalifikowanej” kadry pracowniczej TCKiS 🙂 Już lepiej płacić tym panom, którzy zawsze służą pomocą niż kobietom bez ogarnięcia.

 10. Ciekawe co odpowie Pani dyrektor?Że Pan Pancerz ma wykształcenie kierunkowe i reszta nie musi go posiadać? A może wszyscy posiadają tak bogate doświadczenie i wiedzę że nie muszą mieć kierunkowego wykształcenia?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here