Darmowa terapia dla uzależnionych

230

Na co mogą liczyć osoby, które zdecydują się na terapię? Przede wszystkim pewność, że nie zostali ze swoim problemem sami. Zaopiekują się nimi najwyższej klasy specjaliści w dziedzinie terapii uzależnień. Otrzymają także wiedzę, na czym polega uzależnienie i jak można sobie z nim radzić.
– Postanowiliśmy stworzyć program, który będzie pomagał osobom uzależnionym poprzez profesjonalną terapię, ale pomoże im także odbudować więzi z bliskimi – mówi Sylwia Dereń, terapeutka uzależnień kliniki „Nadzieja”. – Chcemy pokazać uzależnionym i ich rodzinom, że wspólne spędzanie czasu bez alkoholu może przynieść im wiele radości.
Oprócz pomocy specjalistów, osoby uzależnione otrzymają również wsparcie ludzi, którzy zwyciężyli w walce ze swoim uzależnieniem. Program przewiduje także pracę nad umiejętnościami, które przydadzą się po opuszczeniu ośrodka.
– Radzenie sobie ze stresem, komunikacja interpersonalna przydają się na przykład przy poszukiwaniu pracy – dodaje Sylwia Dereń. – Oferujemy wsparcie również po zakończeniu terapii. Zawsze wtedy, kiedy będzie potrzebna pomoc w walce
z problemami osobistymi, rodzinnymi lub zawodowymi.
Program przewiduje, że również bliscy osób uzależnionych bezpłatnie skorzystają z porad specjalistów, którzy omówią z nimi skuteczne sposoby na odbudowanie utraconych więzi rodzinnych. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie małoletnich dzieci i zameldowanie na terenie województwa Dolnośląskiego.

Klinika Terapii Uzależnień „Nadzieja” mieści się w Siedlcu k. Wrocławia
bezpośredni kontakt 502-136-039
Więcej informacji na www. leczenie-uzaleznien.wroclaw.pl

Jeśli chcesz pomóc dzieciom z rodzin z problemem alkoholowym przekaż 1% podatku Fundacji „Na ratunek dzieciom z Dolnego Śląska” www.naratunekdzieciom.pl

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here