Z ostatniej chwili. Zarząd Powiatu chce podarować działkę gminie Trzebnica wartą kilka milionów. Radni: to skandal!

268
W Zarządzie Powiatu zasiada jeden członek PiS, czyli starosta, 3 członków ugrupowania Marka Długozimy Skuteczni dla Rozwoju oraz Sławomir Błażewski, który jak wiadomo porzucił swoje ugrupowanie.
W Zarządzie Powiatu zasiada jeden członek PiS, czyli starosta, 3 członków ugrupowania Marka Długozimy Skuteczni dla Rozwoju oraz Sławomir Błażewski, który jak wiadomo porzucił swoje ugrupowanie.Działka przy ul. Piwnicznej w Trzebnicy, ma już swoją historię. Poprzedni starosta Robert Adach próbował ją sprzedać, jednak w wyniku wydania przez gminę niekorzystnych warunków zabudowy nie było chętnych nabywców. Mimo to, były starosta na ostatniej sesji apelował, by nowe władze dogadały się z burmistrzem Trzebnicy w sprawie zmiany warunków. Wtedy powiat mógłby za kilka milionów sprzedać działkę. Mógłby wtedy mieć kasę na wkład własny do przyznanej dotacji do budowy dróg lub spłacić część długu szpitala.

Tymczasem nowy zarząd ze starostą Waldemarem Wysockim z PiS, postanowił zrobić swoisty prezent… burmistrzowi Długozimie i podjął decyzję, by tą intratną nieruchomość oddać gminie Trzebnica. Co ciekawe, zarząd nie poinformował radnych, że zamierza w taki sposób dysponować i tak przecież skromnym mieniem powiatu.

Radni z opozycji dzisiaj, czyli w środę, 11 lutego, wystosowali pismo do zarządu, w którym wzywają starostę i cały zarząd, do usunięcia naruszenia prawa… Dodajmy, że dzisiaj o godzinie 15.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Więcej szczegółów przedstawimy już we wtorek w wydaniu papierowym NOWej gazety.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here