Kadetki pokonane, młodziczki na VI miejscu dolnośląskiej ligi

86

W sobotę starsze zawodniczki Gaudii rozegrały spotkanie w Wałbrzychu z  zespołem MKS „Chełmiec”. Przypomnijmy, że obecnie kadetki walczą o miejsca 9-10 Dolnośląskiej Ligi Siatkówki. Trzeba przyznać, że przegrana z wałbrzyską drużyną zaskoczyła nieco kibiców. Po ostatnich meczach wydawało się, że zespół w końcu się rozkręca i można będzie liczyć na kolejne wygrane. Niestety stało się inaczej. Gospodynie turnieju pokonały gaudianki niemalże dosłownie … humorem. Można by sądzić, że trzebniczankom nie służą poranne podróże i mecze rozgrywane przed południem.

W pierwszym secie wałbrzyszanki, bez najmniejszego problemu pokonały nasze zawodniczki do 15. Początek drugiego seta nie wyglądał lepiej. Nawoływania trenerki do ruchu na boisku nie dawały żadnego odzewu. Przeciwniczki robiły na parkiecie co chciały. Każda, nawet lekko splasowana piłka znajdowała miejsce, aby trafić w parkiet po stronie Gaudii.

Mobilizacja przyszła pod koniec seta. Przy 12 punktowej przewadze gospodyń gaudianki pomału zaczęły odrabiać straty, ostatecznie doganiając drużynę Chełmca. Mimo kolejnego przegranego seta, różnica nie była już taką przepaścią jak w pierwszej części meczu (23:25).

Trzecia partia należała do nas. W końcu na boisku pojawiła się prawdziwa drużyna – współpracująca, myśląca i zgrana. Nagle dziewczęta przypomniały sobie jak dobrze wykonać zagrywkę, jak odebrać piłkę, rozegrać ją i zaatakować. Szkoda tylko, że na tak krótko. Po wygranej partii do 23, chyba pewność siebie za bardzo wzrosła, bo w czwartym secie obserwowaliśmy powrót do kiepskiego początku. Ostatecznie wałbrzyszanki pokonały Gaudię w czwartym secie do 23, a tym samym zwyciężyły w całym meczu 3:1. Oby takich spotkań było jak najmniej.

Honoru Gaudii bronią jednak młodziczki. W niedzielę rozegrały dwa kolejne mecze w Głogowie. Przypomnijmy, że młodsze gaudianki walczą obecnie w grupie o miejsca 5-8, jednak wszystko wskazuje na to, że ostatecznie uplasują się na pozycji 6.

W weekendowych rozgrywkach przeciwnicy byli nietuzinkowi. Pierwsze spotkanie rozegrane z gospodyniami turnieju, drużyną MKS „Piast” Głogów przyniosło nam zwycięstwo 2:0. W obu partiach trzebniczanki pokonały przeciwniczki do 19. Nie było to proste spotkanie. Głogowianki są wymagającą drużyną i nie było łatwo, ale wysiłek opłacił się.

Wygrana w tym meczu właściwie dała dziewczętom komfort psychiczny, bo bez względu na rezultat kolejnego spotkania, ich sytuacja w tabeli nie uległaby zmianie.

Niestety spotkania z MMKS Kłodzko naszym młodziczkom nie udało się wygrać, lecz wydaje się, że rezultat tego meczu był od początku przesądzony. Kłodzko żyje siatkówką, dlatego też dysponuje wieloma wspaniałymi zawodniczkami. Przeciwniczki z MMKS Kłodzko, wciąż pozostają niezwyciężone.

Siatkarski sezon powoli dobiega końca. Może nie jest to jeszcze czas na podsumowania, ale wygląda na to, że możemy być dumni z Gaudii. Pomimo wielu zawirowań w klubie, jakie miały miejsce w poprzednim roku, drużyny nadal trenują z taką sama siłą i determinacją i nadal trzebniczanki są w gronie najlepszych drużyn Dolnego Śląska.