Powiatowe derby towarzyskie

317

W środowy wieczór na Fair Play Arenie (boisko ze sztuczną nawierzchnią) doszło do towarzyskiego derbowego pojedynku dwóch III-ligowców z powiatu trzebnickiego. Jak się okazało odmłodzona Polonia była wymagającym rywalem dla Piasta, który nieustannie próbuje wzmacniać swoją kadrę. Jak na razie jedynym zawodnikiem, który dołączył do zespołu trenera Grzegorza Podstawka jest wychowanek… trzebnickiego klubu Krystian Jajko. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Piast poszukuje jeszcze obrońcy oraz bramkarza i prawdopodobnie te dwie transakcje doją do skutku w najbliższych dniach.

Środowy sparing znakomicie rozpoczęli podopieczni trenera Sławomira Kołodzieja, którzy uzyskali dwubramkowe prowadzenie po golach testowanego Patryka Paluszkiewicza i Jakuba Dmucha. Tuż przed przerwą żmigrodzianie zdołali zdobyć bramkę kontaktową za sprawą indywidualnej akcji Adriana Bergiera.

Po zmianie stron Piast zdołał odrobić straty z nawiązką. Piotr Mrowiec najpierw wykorzystał prostopadłe zgranie piłki ze środkowej strefy boiska i posłał ją do bramki gospodarzy, a kilka minut później skutecznie egzekwował rzut karny sprzed pola karnego.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Ostatecznie Piast wygrał z Polonią 3:2.

Niestety z trzebnickim klubem pożegnał się kolejny zawodnik. Jakub Psiurka zdecydował się zasilić KS Łazy i jest już dziewiątym piłkarzem, który opuścił Polonię tej zimy.

Przypomnijmy, że wcześniej na zmianę barw klubowych zdecydowali się: Krzysztof Suchecki, Tomasz Szczepek, Paweł Pytlarz, Szymon Mokrzycki, Sebastian Kościuk, Marcin Masełkowski, Mateusz Słomski i Krystian Jajko.

Tymczasem w minioną sobotę doszło do kolejnego derbowego pojedynku. Tym razem Piast Żmigród podejmował na boisku w Żmigródku IV-ligowy zespół Sokoła Wielka Lipa. W drużynie gospodarzy występ zaliczyło dwóch testowanych zawodników: bramkarz Krzysztof Dziwer (FC Academy Wrocław) i obrońca Rafał Skrzypczak (Śląsk Wrocław). Z różnych przyczyn szkoleniowiec żmigrodzian nie mógł skorzystać z usług aż 5 zawodników: Kamila Pilarskiego, Artura Monasterskiego, Marcina Matusiaka, Sebastiana Zagórskiego i Mateusza Fedyny. Z kolei trener Mirosław Drączkowski przeprowadza selekcję potencjalnych kandydatów do gry w Sokole. Póki co żaden nowy piłkarz jeszcze nie został oficjalnie zaprezentowany, ale warto podkreślić, że po dłuższym rozbracie z futbolem do gry wrócił duet – Marcin Szurek i Kamil Pyzłowski. Ten drugi w sobotnim meczu z Piastem wyprowadził swój zespół na prowadzenie, skutecznie wykonując rzut karny. Po zmianie stron żmigrodzianie zdołali doprowadzić do wyrównania po dwójkowej akcji Adriana Bergiera i Kamila Niedźwiedzia. Z biegiem czasu obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje strzeleckie, ale ostatecznie Piast zremisował z Sokołem 1:1.

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here