Z Piasta Żmigród do reprezentacji Polski!

249

Dokładnie 20 lutego bieżącego roku będzie obchodził swoje 18 urodziny i można powiedzieć, że otrzymał jeden z najpiękniejszych prezentów w swoim życiu. Powołanie do narodowej reprezentacji, by zagrać z orzełkiem na piersi i odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego, to marzenie każdego adepta futbolu w naszym kraju.

Filip Kendzia z Piasta Żmigród będzie miał okazję przeżyć takie chwile już niebawem, gdyż otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-18 prowadzonej przez trenera Rafała Janasa na dwa mecze towarzyskie: z Serbią (3 marca) i Rumunią (5 marca). Oba mecze zostaną rozegrane w Starej Pazowej (Serbia).

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Jak to się stało, że utalentowany środkowy obrońca trafił do „biało-czerwonej” armii? – Filip jesienią rozegrał 17 meczów na bardzo wysokim poziomie. Jego umiejętności szybko zostały dostrzeżone przez trenerów z wyższych lig i najwyraźniej wieści o talencie z Piasta Żmigród dotarły również do selekcjonera Janasa. Pół roku temu po długich negocjacjach pozyskaliśmy Filipa z Rawii Rawicz (wielkopolska liga okręgowa). Przekonywałem włodarzy rawickiego klubu, że to jest dla zawodnika niezwykła szansa pokazania się w wyższej lidze już w wieku 17 lat. Dziś już wiemy, że wówczas podjęliśmy właściwą decyzję i była ona najkorzystniejsza dla samego piłkarza – oznajmił z radością prezes żmigrodzkiego klubu Rafał Zagórski.

W gronie 18 powołanych do kadry narodowej są reprezentanci m.in. Legii Warszawa, Lecha Poznań, włoskiego Lazio Rzym, czy angielskiego Wigan Athletic. Powołanie dla zawodnika z III ligi jest powodem do zadowolenia i dumy dla całego lokalnego środowiska piłkarskiego. – Nie tak dawno mówiłem, że marzeniem moim jest, aby zawodnik Piasta zagrał w reprezentacji kraju. Szybko to marzenie się spełniło. Mamy też  w tym wszystkim przykład, że warto działać na rzecz klubu, warto podnosić jego poziom sportowo-organizacyjny, a takie wyróżnienia dla zawodnika są rekompensatą dla wszystkich – dodał sternik Piasta Żmigród.

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here