Trzech rannych w groźnym wypadku na obwodnicy

124

Jak dokładnie doszło do zderzenia aut, tego nie wiadomo.

Do wypadku doszło w czwartek, 12 lutego o godz. 21.05 na obwodnicy Żmigrodu. Z niewyjaśnionych przyczyn, 29-letni kierowca opla astry zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki volvo – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że kierowca ciężarówki próbował ratować się przed zderzeniem, zjechał z jezdni i uderzył w budynek gospodarczy, a następnie w wiatę. Policjantka dodaje, że w wypadku został poszkodowany 51-letni kierowca ciężarówki, ale jego obrażenia nie były groźne i po badaniach w szpitalu został zwolniony do domu.

Zdecydowanie większego uszczerbku podczas zderzenia doznali podróżujący oplem mieszkańcy Gostynia. Strażacy najpierw udzielili im kwalifikowanej pomocy medycznej, a potem, za pomocą narzędzi hydraulicznych wydobyli kierowcę i jego 39-letniego pasażera z pojazdu. Na miejsce został wezwany także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wrocławskie i rawickie pogotowie ratunkowe.

Dariusz Zajączkowski, rzecznik prasowy PSP w Trzebnicy podaje, że cała akcja ratownicza trwała ponad 4 godziny (na miejscu pracowało 6 jednostek, 22 strażaków), a strażacy wydobyli rannych, udzielili im pomocy medycznej, zabezpieczyli miejsce wypadku, a potem oświetlali je innym służbom.

Do czasu kiedy zakończono akcję ratunkową kierowcy jeździli objazdami, a kierujący ciężarówkami stali w korku.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here