Żmigród będzie sprzeciwiał się kopalni odkrywkowej

633

Od pewnego czasu wiadomo, że na terenie trzech gmin Wielkopolski znajdują się złoża węgla brunatnego. Specjaliści szacują, że pokłady tego surowca naturalnego są tak duże, że opłaca się ich eksploatacja. Uruchomienie wydobycia węgla wywołuje jednak sprzeciw lokalnej społeczności. Ludzie zostaliby wywłaszczeni ze swoich domów, nie można byłoby także prowadzić gospodarstw rolnych. Ale co mają kopalnie odkrywkowe w Wielkopolsce do naszego powiatu? Chociażby to, że byłyby oddalone od gminy Żmigród o zaledwie kilkanaście kilometrów. Sprawą eksploatacji złóż i ewentualnymi zagrożeniami wynikającymi z wydobycia węgla najbardziej zaniepokojeni są mieszkańcy gminy Żmigród.

Temat kopalni odkrywkowej jest bardzo poważny dla naszych sąsiadów. Na dzień dzisiejszy mamy informacje, że planuje się uruchomienie tam kopalni. Dlatego też organizowane są spotkania samorządowców, a niedawno na drodze krajowej nr 5 przeciwko tej inicjatywie protestowali rolnicy – mówi Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu.

Z naszego punktu widzenia lepiej żeby tej kopalni nie było. Będziemy wspierać samorządowców z Wielkopolski w walce z tym przedsięwzięciem. Obecnie wiemy, że zatwierdzone są złoża, czyli jest potwierdzenie, że faktycznie są w tym miejscu. 

Cały artykuł w wydaniu papierowym.

 

2 KOMENTARZY

  1. Czyli burmistrz lewandowski jest jak zwykle za niedorozwojem gminy i okolic, Poznaniacy pokrzyczą i sprzedadzą ziemię za grubą kasę.

  2. Wygląda na to, że ogólnie chyba jest za jakimś uwstecznianiem gminy. Co to za idiotyczna solidarność z inwestycją 30-50 km od gminy. Może jakaś zazdrość, że nie pod Żmigrodem ?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here