W Żmigrodzie już jest jaśniej

249

Doświetlenie miast i wsi to priorytet niemal wszystkich włodarzy. W gminie Żmigród od listopada trwa wielka akcja doświetlania. – Zamontowanych zostanie ponad 200 nowych słupów i lamp w ponad 50 miejscach na terenie całej gminy – mówi Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu. – W niektórych miejscach trzeba było dostawić 2-3 lampy, w innych 5, a w jeszcze innych była potrzeba oświetlenia całego osiedla. Przypomnę, że po przetargu koszt inwestycji wyniósł 1,5 mln zł. Obecnie przeprowadzamy drugi etap dobudowy oświetlenia – przypomnę, że pierwszy wykonywaliśmy 3-4 lata temu – teraz oświetlamy przede wszystkim te miejsca, w których powstały nowe domy. Zakończenie inwestycji planujemy na koniec czerwca, jednak wykonawca już wyprzedza harmonogram, przede wszystkim ze względu na łagodną zimę – mówi burmistrz i zapowiada, że zanim lampy zaczną świecić mogą minąć jeszcze ze dwa miesiące.

Włączanie poszczególnych punktów to dość żmudna procedura. Co ważne, nowe oświetlenie będzie energooszczędne, a co za tym idzie – tańsze. W nowych lampach będą świeciły ledowe żarówki. – W stosunku do starych opraw sodowych daje to oszczędność o połowę. Przy takim samym natężeniu światła pobór mocy będzie o połowę mniejszy. Ledy zużywają 35 W, a sodowe 70 W. Nowe oprawy pochodzą od sprawdzonego, polskiego producenta – zapewnia burmistrz.

1 KOMENTARZ

  1. Tak jaśnej. Od kilku dni od zjazdu z obwodnicy przy basenie, aż do ul. Kościelnej a wzdłuż cmentarza szczególnie ciemości egipskie. Ludzie wracający z zakupów z „Biedronki”, są napadani i zabierane są im zakupy. Więcej światła dla Żmigrodu burmistrzu!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here