Rondo najprawdopodobniej już w tym roku

367

W porozumieniu z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei żmigrodzcy urzędnicy i projektant pracują nad projektem ronda na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki, Wrocławskiej i Henryka Sienkiewicza. – Jest to najważniejsze dla nas skrzyżowanie. Mamy nadzieję, że uda się nam jeszcze w tym roku zrealizować to zadanie – mówi burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski i zapewnia, że rondo będzie wygodne dla kierowców i będzie spełniało wszelkie normy. – Aby się tak stało będziemy musieli wywłaszczyć i wyburzyć ten straszący, stary budynek, który niedługo i tak sam rozpadłby się, a który stoi na rogu ul. Wrocławskiej i Sienkiewicza. Skorzystamy z tego terenu i terenu gminnego, który jest skwerem należącym do szkoły. Na dziś mamy zabezpieczone ponad 500 tys. zł, czyli po 270 tys. zł każda ze stron. Ile dokładnie będzie kosztowało rondo, to pokaże projekt z kosztorysem, a potem przetarg. Myślę, że koszt powinien się wahać pomiędzy pół miliona a milionem. Wszystko zależy także od tendencji na rynku usług – mówi burmistrz i dodaje, że inwestycja jest konieczna.

Zdaniem Roberta Lewandowskiego bezpieczeństwo jest najważniejsze, a rondo uporządkuje pod względem komunikacyjnym i estetycznym całą część miasta.

Poza tym, da też płynność ruchu. Tym bardziej, że musimy wziąć pod uwagę, że już niedługo, od strony starego Elektromontażu powstanie węzeł drogi ekspresowej S-5. Ruch będzie zdecydowanie większy w tej części miasta, a także na tym konkretnym skrzyżowaniu. Będziemy szli w rozwiązanie „zaprojektuj i wybuduj”, czyli już po zatwierdzeniu koncepcji przez DSDiK ogłosimy przetarg na projekt i wykonanie prac. Zaoszczędzi nam to sporo czasu i procedur – uważa włodarz.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here