Oldboye rywalizowali w Żmigrodzie

285

Do tegorocznej rywalizacji główny koordynator tej sportowej imprezy Marek Lisiecki zaprosił 6 drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegrano 15 spotkań, które obfitowały w wiele efektownych akcji podbramkowych i ekstraklasowych goli.

Przypomnijmy, że przed rokiem główną nagrodę wywalczył ekipa PKS Łany i również tym razem była stawiana w gronie faworyta. Jak się okazało zespół ten ponownie zaprezentował się z bardzo dobrej strony sportowej i w pięciu meczach zaliczył 6 zwycięstw, co wystarczyło na obronę mistrzowskiego tytułu. Na drugim  miejscu  klasyfikacji końcowej uplasował się GTS Siechnice, który jako jedyny uczestnik tych zawodów nie zaznał smaku porażki. Drużyna ta odnotowała 2 zwycięstwa i 3 remisy. Trzecie miejsce przypadło Pogoni Oleśnica, która w  swoich szeregach miała najskuteczniejszego zawodnika turnieju. Zbigniew Knysak imponował nie tylko boiskową inteligencją, ale również skutecznością, czego dowodem było 5 goli właśnie tego zawodnika. Dalsze miejsca zajęli kolejno: ZPK I Żmigród, ZPK II Żmigród oraz Muchobór Wrocław, który od organizatorów otrzymał nagrodę fair play. Najlepszym bramkarzem tych zmagań został reprezentant zwycięskiej załogi PKS Łany Sebastian Gil, który w 5 meczach tylko dwukrotnie skapitulował. Najstarszym zawodnikiem turnieju był 58-letni Wiesław Jurasz z GTS Siechnice.

W uroczystym zakończeniu żmigrodzkiego grania uczestniczył burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski, który podziękował wszystkim zespołom za przybycie i kulturalną rywalizację. Warto podkreślić, że organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie. Oprócz efektownych nagród, zawodnicy mieli zapewnioną opiekę medyczną w osobie pani Krystyny Kubaszewskiej oraz ciepły posiłek przygotowany przez panią Jolantę Sipowicz. Po rozdaniu wszystkich nagród i upominków wszyscy razem stanęli do pamiątkowej, grupowej fotografii.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 

Nazwa drużyny  Mecze Pkt

1.PKS Łany  5  12

2. GTS Siechnice  5  9

3. Pogoń Oleśnica  5  7

4. ZPK I Żmigród  5  7

5. ZPK II Żmigród 5  4

6. Muchobór Wrocław  5  3

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here