Co obiecała wójt Zawoni Agnieszka Wersta

1628

Jako wójt gminy Zawonia chciałabym umożliwić wszystkim miejscowościom równie stabilny rozwój. Moim celem jest, aby cała gmina rozwijała się równomiernie, żeby mój i radnych KWW Gmina Zawonia – Wspólne Dobro program rozwoju był również waszym programem„– tak zwróciła się do wyborców najmniejszej gminy w powiecie Agnieszka Wersta, która do funkcji wójta przygotowywała się, będąc przez dwie kadencje radną gminy.

Jej obietnice można zawrzeć w ośmiu punktach. Wprawdzie unikała konkretnych lokalizacji, ale skoro obiecała mieszkańcom także szerokie konsultacje, a rozwój ma być stabilny i równomierny – mieszkańcy powinni na bieżąco pytać: co teraz jest robione.

Przede wszystkim wójt obiecała systematyczne spotykanie się z mieszkańcami gminy w miejscach zamieszkania. Dzięki temu będzie mogła na bieżąco śledzić pojawiające się potrzeby, poznawać problemy i zapoznawać się z oceną działalności urzędu.

Jak zadeklarowała wójt, dzięki pozyskanej w ten sposób wiedzy stworzy długoterminowy plan rozwoju gminy, którego perspektywa nie będzie wyznaczona terminem kolejnych wyborów samorządowych. Na tym planie zamierza oprzeć politykę inwestycyjną gminy.

W długoterminowym planie rozwoju mają znaleźć się:

1. Bezpieczeństwo na drodze i w miejscowościach – dalsza modernizacja sieci drogowej, budowa nowych chodników, punktów oświetleniowych. Solidny nadzór nad rzetelnym wykonaniem inwestycji.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

2 Rozwój sieci internetu, który ma docierać do każdego gospodarstwa domowego. A dostępny ma być zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

3. Inwestycje w edukację – ufundowanie stypendiów dla najlepszych uczniów, nagród dla uczniów i nagród za podwyższenie wyników w nauce w kolejnej klasie.

4. Doposażenie szkół gminnych – oprócz nauczania będą dostosowane do prowadzenia różnorodnych zajęć pozalekcyjnych, aby dzieci jeszcze lepiej wykorzystały czas spędzony w szkole.

5. Urząd gminy dla mieszkańców – władze zwiększą współpracę z obywatelami poprzez cykliczne, organizowane w świetlicach wiejskich, spotkania wójta i radnych z mieszkańcami każdej wsi.

6. Wsparcie młodzieży i seniorów – zostaną powołane: rada młodzieży i rada seniorów zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym.

7. Poprawa jakości życia – bezpłatne porady prawne w urzędzie gminy, pomoc dla mieszkańców, rolników i inwestorów przy uzyskaniu dofinansowania ze środków unijnych i krajowych.

8. Plan remontów i rozbudowy – wspólnie zaplanowane, na podstawie złożonych wniosków do gminy przez poszczególne sołectwa i mieszkańców, zadania inwestycyjne i remontowe na najbliższe cztery lata.

[/hidepost]

1 KOMENTARZ

 1. „wszystkim miejscowościom równie stabilny rozwój”
  Walka miejscowości to coś nowego.
  Ciekawe kto na kogo?
  Stawiam Zawonia na Czeszów, krew się poleje.
  A czy ludzie mieszkańcy gminy będą mogli się rozwijać?
  Bo jeżeli ktoś chce pracować i robić biznes musi robić to na kolanach?
  Wielu jest takich co przychodzą i mówią daj!!!
  Czas zamknąć koryto, i nie szczuć jednych na drugich.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here