Bal Sportowca na wesoło

946

Już od kilku lat w Żmigrodzie odbywa się tzw. Bal Sportowca. W tym roku ponownie w ramach karnawału miała miejsca takowa impreza. Kapituła w składzie: Stanisław Chorążyczewski, Mirosław Kłopotowski, Grzegorz Piaskowski, Ireneusz Pyczak, Aleksander Wroński poprzedziła moment dekoracji wielotygodniowymi pracami nad organizacją balu i wyborem tych najlepszych w sportowym świecie za 2014 rok.

Po oficjalnym przywitaniu wszystkich gości przez burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego oraz przez dyrektora Zespołu Placówek Kultury Dariusza Skibę rozpoczęto szalone pląsy przy muzyce Zespołu DRUM. Należy dodać, że nasz lokalny zespół jest w formie i rozgrzał tańczących do czerwoności. Chwilę po tym mieliśmy okazję być świadkami ogłoszeń wyników, z którymi mogą się Państwo zapoznać na końcu artykułu. Pamiątkowe statuetki ufundowało Miejsko – Gminne Zrzeszenie LZS. Nad sprawnym przebiegiem ceremonii wręczania nagród czuwały, przybrane w stroje sportowe ,wolontariuszki z Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie.

Niezmiernie ważnym elementem balu i gwarancją jego wysokiego poziomu byli sponsorzy, którzy w tym roku nie żałowali funduszy. Wsparcie sportu przez lokalnych przedsiębiorców jest nieodzowną częścią sukcesów odnoszonych w różnych dyscyplinach. Wielkie podziękowania należy skierować dla fundatorów nagród pieniężnych: Gmina Żmigród, Nadleśnictwo Żmigród, Henryk Załanowski OGRODY ZIMOWE, PPHU MARTON Antoni Pyczak, TAJA Spółka Cywilna Jan Krawczyszyn i Tadeusz Kabza, INCOM Sp. zo.o Mirosław Jędra, Quality Expert, PPHU Marek Zalewski, Zakład Przędzalniczo – Dziewiarski Zbigniew Wajer, Firma Argeo s.c Marek Karolczak i Bogdan Maziarz, MARKUS Jerzy Sajewicz, OKNO – PLAST Andrzej Paszkiewicz, Firma Marek & Marek, Bogusław Czajkowski EUROWARSZTAT, Edward Witkowski. W trakcie balu w ramach zorganizowanych konkursów rozdano nagrody rzeczowe ufundowane przez: Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie, Bar Mleczny „Stara Piekarnia”, Pizzeria „Sjesta”, Hurtownia AGATEX – Robert Ratajczak.

Wspaniałą atrakcją uświetniającą bal był występ Grupy „Winegret” z Obornik Śląskich, specjalizującej się w sztuce teatralnej, z elementami pantomimy. W trzech blokach wejściowych wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć, a niejednokrotnie być uczestnikiem niezwykle zabawnych „gagów”. Salwy śmiechu były dowodem wysokiego poziomu artystycznego grupy, a niewymuszony bis był niczym wisienka na „wesołym” torcie. Tajni agenci rewidujący imprezowiczów, taniec z marionetką czy pokaz magii na długo zapadną w „szufladzie pamięci” z napisem „Bal Sportowca”.

Mamy gorącą nadzieję, że bal w 2016 roku będzie, równie udany jak tegoroczna edycja. Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom oraz uczestnikom balu za wytworzenie niezapomnianej atmosfery.

M.Kłopotowski

Wyróżnienia wręczone na Balu Sportowca 2015

SPORTOWA NADZIEJA:

Nagrodę wręczył burmistrz Robert Lewandowski, a zwyciężyli:

MICHAŁ KLIMKOWSKI – urodzony w 1998 r., lekkoatleta specjalizujący się w biegach.  mistrz strefy wrocławskiej w biegu na 1000 m, mistrz województwa w biegu na 2000 m, mistrz województwa w zespołowych biegach przełajowych oraz w biegach Ludowych Zespołów Sportowych, wicemistrz województwa w indywidualnych biegach przełajowych, wicemistrz województwa pionu LZS w biegu na 800 m, finalista mistrzostw makroregionalnych, XIII zawodnik Żmigrodzkiego Biegu Smoka w Żmigrodzie na 10 km oraz rekordzista klubu w tej konkurencji. (nagroda rzeczowa i nagroda pieniężna – 700 zł);

MARCEL PURSCH – urodzony w 1998 r., lekkoatleta specjalizujący się w rzucie oszczepem. Mistrz strefy wrocławskiej oraz wicemistrz województwa w rzucie oszczepem, dolnośląski wicemistrz LZS w tej konkurencji. Srebrny medalista mistrzostw makroregionalnych, finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu, zawodnik Kadry Polski B juniorów młodszych w rzucie oszczepem.

SPORT W ŚRODOWISKU WIEJSKIM:

Nagrodę wręczył Aleksander Wroński, a zwyciężył

MIROSŁAW GORDZICZ – były zawodnik MKS „Piast” Żmigród, w którym zaliczył 238 meczów, strzelając 62 gole. Pierwszy mecz w tej drużynie rozegrał 7 września 1980, a ostatni 11 listopada 1993 r.,  przez wiele lat pełniąc zaszczytną funkcję kapitana drużyny.  W latach 1985 – 1998 piastował funkcję  członka zarządu i przewodniczącego komisji rewizyjnej MKS „Piast”.  Od 1991 r. do chwili obecnej działacz Ludowych Zespołów Sportowych, początkowo jako członek Rady Miejsko – Gminnego Zrzeszenia LZS w Żmigrodzie, a od 1995 roku jego zastępca.  Członek Powiatowego Zrzeszenia LZS w Trzebnicy w latach 1999-2011, a w latach 1999- 2003 przewodniczący Komisji Rewizyjnej Powiatowego Zrzeszenia LZS w Trzebnicy. Od 2007 r. członek jednej z najlepiej działającej na Dolnym Śląsku Powiatowej Społecznej Sekcji Piłki Nożnej z siedzibą w Żmigrodzie.  Posiada odznaczenia rangi wojewódzkiej i krajowej jak: Zasłużony Działacz LZS, Złota Odznaka LZS i inne.

DRUŻYNOWE OSIĄGNIĘCIE ROKU:

Nagrodę wręczył Grzegorz Piaskowski, a zwyciężył

ULKS „OGIEŃ” ŻMIGRÓD – drużyna założona w 2009 r., grająca obecnie w III lidze. Od 4 lat niepokonana w Dolnośląskich Igrzyskach LZS Mieszkańców Wsi i Miast, w roku 2014 kolejny raz obroniła tytuł Mistrzów Dolnego Śląska XV edycji Igrzysk. Zawodnicy tej drużyny, byli również reprezentantami województwa dolnośląskiego na Krajowych Igrzyskach LZS, które w 2014 roku odbyły się w Słubicach.

INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIE ROKU:

Nagrodę wręczył Ireneusz Pyczak, a zwyciężyła

AGATA SAMIŁO – urodzona w 1999 r., lekkoatletka specjalizująca się w biegach. Mistrzyni strefy wrocławskiej w biegu na 1000 m oraz mistrzyni województwa w biegu na 600 m. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski młodzików w bieg na 600 m. Wicemistrzyni województwa w sztafecie szwedzkiej oraz w indywidualnych biegach przełajowych, mistrzyni makroregionu w biegu na 600 m, rekordzistka klubu Sokół w biegu na 300 oraz 600 m, reprezentantka kadry Polski juniorów młodszych w biegach średnich i długich. Została wybrana najlepszą zawodniczką klubu Sokół w ubiegłym roku.

NAGRODA SPECJALNA:

Nagrodę wręczyli: Stanisław Chorążyczewski oraz Dariusz Skiba, a zwyciężyli

EDWARD SZANIAWSKI – Niegdyś zawodnik Piasta (podstawowy obrońca), grający z przerwami w okresie od 1971 do 1985. W tym czasie grał w drużynie, która w 1977 r. wywalczyła po raz pierwszy historyczny awans do ligi wojewódzkiej, dziś nazywanej ligą okręgową. Od 1978 roku był w zarządzie klubu MKS „Piast” Żmigród (pierwsza funkcja – kierownik klubu). Od 1987 po raz pierwszy, choć na krótko został prezesem MKSu. W okresie 2003 – 2010 piastował dwie pełne kadencje funkcje prezesa klubu. Największe sukcesy klubu za czasów jego prezesury: awans do IV ligi w sezonie 2009/2010. W swojej historii, jako działacz pełnił również funkcję prezesa w klubie tenisa stołowego ULKS ZOK Żmigród.

RAFAŁ ZAGÓRSKI –  w latach 2007-2011 był członkiem zarządu klubu, a od roku 2011 do chwili obecnej jego prezesem i „motorem napędowym”. To właśnie dzięki jego staraniom i zabiegom do żmigrodzkiego klubu dołączyli lokalni biznesmeni i systematycznie służą wsparciem finansowym. W tym czasie zyskał uznanie i poszanowanie nie tylko wśród samych kibiców, ale i ludzi niezwiązanych ze sportem. Od 2010 roku jest radnym Gminy Żmigród, co świadczy o tym, że jest skutecznym działaczem. W przeszłości, jako piłkarz w barwach żmigrodzkiego klubu rozegrał 134 mecze, w których strzelił 11 goli, a to wszystko miało miejsce na przestrzeni dekady (1992 – 2002).  W trakcie jego kadencji prezesa zarządu klubu Piast miały miejsce następujące wydarzenia i osiągnięcia: 2011 rok – otwarcie zmodernizowanego żmigrodzkiego stadionu – mecz z ekstraklasowym Śląskiem Wrocław;  2011 rok – zdobycie Pucharu Polski na szczeblu okręgu wrocławskiego; 2013 rok – awans do III ligi województwa dolnośląsko-lubuskiego Nagrody zdobyte w trakcie kadencji: klubowe:  Żmigrodzki Smok Sukcesu za rok 2011 w kategorii Sport i Turystyka, Nagroda za Drużynowe Osiągnięcie Roku 2013 w Gminie Żmigród. Indywidualne: Rafał Zagórski został wybrany do Złotej Dziesiątki Działaczy Sportowych 65-lecia w plebiscycie tygodnika Słowo Sportowe.

ANITA TURKIEWICZ: 15-letnia żmigrodzianka, wychowanka Piasta Żmigród, a  w tej chwili reprezentuje AZS Wrocław. Ma już za sobą debiut w ekstralidze kobiet, stając się tym samym najmłodszą debiutantką w historii polskiego futbolu żeńskiego. Anita, razem z AZS Wrocław wywalczyła brązowy medal rozgrywek 2013/2014. Jest zawodniczką drużyny do lat 17. Laureatka tegorocznej Nagrody Specjalnej Burmistrza Gminy Żmigród.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here