Przejazd nowy, a ulica dziurawa

234

Przypomnijmy, że PKP prowadzi remont całej linii kolejowej; wymieniane są torowiska, a cała linia przystosowywana jest do zwiększenia prędkości przejazdu pociągów, poprawienia bezpieczeństwa czy też zmniejszenia uciążliwości dla okolicznych mieszkańców. Jednak podczas prac, wiele tracą drogi, którymi porusza się ciężki sprzęt, a które są także rozkopywane. Podobny los spotkał ulicę Władysława Łokietka, która tuż przy przejeździe kolejowym jest w fatalnym stanie. Wielkie, szerokie i głębokie dziury, pokruszony asfalt – wyjątkowo denerwują mieszkańców, którzy codziennie przejeżdżają przez przejazd. Wydaje się, że PKP zakończyło już prace w okolicach przejazdu, a droga nie została naprawiona. O to kiedy nawierzchnia zostanie odnowiona zapytaliśmy Bohdana Ząbka, głównego specjalistę Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach Biuro Komunikacji i Promocji PKP PLK S.A.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Wykonawcy realizujący prace przy linii zadziałał efekt domina i kolejne samochody wjeżdżały na tyły poprzednich.kolejowej uzgadniają bezpośrednio z zarządcą dróg ewentualne naprawy. Doraźne naprawy nawierzchni dróg dojazdowych przy przejazdach wykonywane są na bieżąco, o ile umożliwiają to warunki atmosferyczne. Doraźna naprawa na ul. Łokietka w Obornikach Śl. powinna zostać przeprowadzona jeszcze w tym tygodniu – zapowiada Bohdan Ząbek i dodaje, że gruntowna naprawa nawierzchni drogi dojazdowej w tym miejscu będzie zrealizowana w połowie roku.

Przejazd na ul. Łokietka jest jednym z 23 przejazdów, które są modernizowane na 58. kilometrowej trasie z Wrocławia w stronę Rawicza. Są już tam zainstalowane nowe urządzenia zabezpieczające ruch kolejowy. Po wykonaniu prac, w połowie roku przejazd ten powinien się prezentować równie okazale, jak w innych miejscowościach – zapewnia przedstawiciel PKP PLK.

Mieszkańcy Obornik Śl., zwłaszcza ci, którzy mieszkają blisko przejazdu na pewno z wytęsknieniem czekają na remont i będą z uwagą śledzić jego przebieg. Tym bardziej, że w innych miejscowościach drogi faktycznie zostały naprawione i teraz jazda po nich jest komfortowa.

[/hidepost]

1 KOMENTARZ

  1. Przejazd będzie ponownie zamykany żeby wylać asfalt między płytami przejazdowymi.Na kolei nie można zrobić wszystkiego za jednym razem i nikt tam za nic nie ponosi odpowiedzialności – jak w Misiu Barei.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here