Wielki, mały instrument

55
Oborniki - Warsztaty Ukulele.

Ukulele to niewielkich rozmiarów czterostrunowa gitara o bardzo delikatnym brzmieniu. Nazwa prawdopodobnie pochodzi od  przezwiska muzyka Edwarda Purvisa, który spopularyzował ten instrument. Przydomek w dosłownym tłumaczeniu z hawajskiego oznacza, „uku” – pchła oraz, „lele” – skakać, a wziął się stąd, że Edward był bardzo ruchliwym człowiekiem niskiego wzrostu.

Warsztaty odbyły się w Saloniku Czterech Muz w Obornikach Śląskich 13 lutego. Można się było na nich nauczyć chwytania podstawowych akordów oraz bardziej skomplikowanych dopełnień melodycznych. Pan Robert dużą uwagę skupił także na rytmice gry, a dokładniej na rytmie flamenco. Pomimo małej ilości uczestników, prowadzący był entuzjastycznie nastawiony do warsztatów.

Po zajęciach odbył się koncert. Robert Gawron grał przede wszystkim utwory hawajskie. Obecna była także muzyka z lat 20 i 30 XX w. oraz kompozycje Carlosa Santany i Louisa Armstronga. Całe wydarzenie zorganizowała prowadząca Salonik Czterech Muz – Jolanta Nitka „Nikt”.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here