„Karnawał ptaków”- spektakl semestralny STK „Sofija”

943

"Karnawał ptaków"- spektakl semestralny STK \"Sofija\"

Tancerki Sofiji na obornickiej scenie artystycznej obecne są już od czterech lat. Trenują w trzech grupach wiekowych i są gotowe do reprezentowania swojego miasta na wszystkich uroczystościach lokalnych. Biorą również  udział w ogólnopolskich konkursach tanecznych, zajmując medalowe lokaty. W środę baletnice wystąpiły w spektaklu semestralnym i  tańcząc dla swoich najbliższych zabrały ich do magicznej krainy pełnej dźwięków, kolorów i ruchu. Wydarzenia rozgrywające się na scenie wywołały łzy wzruszenia na prawie wszystkich twarzach. Helena Malawko była oczarowana spektaklem: – Nasza Lena jest teraz w pierwszej klasie, a w Sofiji tańczy od trzeciego roku życia. Dzisiaj zobaczyłam jakie olbrzymie postępy zrobiła. Jest to zasługa jej ciężkiej pracy, ale też profesjonalnie prowadzonych zajęć. Byłam zachwycona występem. Lena bardzo lubi tańczyć, zaprosiła na pokaz wszystkich swoich bliskich, a my byliśmy wzruszeni, że mogliśmy oglądać ją na scenie taką radosną.

"Karnawał ptaków"- spektakl semestralny STK \"Sofija\"

Balet to ruch, ale to ruch specyficzny, pełen artyzmu, delikatności i wdzięku; wypracowany, doprowadzony do perfekcji. Na scenie wirują córeczki, wnuczki, kuzynki – zaklęte w rajskie ptaki. Tańczą dla widowni, ale też chyba bardziej dla siebie, bo taniec dla wielu z nich to sposób na życie. I kiedy tańczą – nic innego się nie liczy. Są wtedy we własnym zaczarowanym świecie. Patrząc na fruwające po scenie eteryczne ptaki widzimy tylko piękno. Ale balet to także godziny treningów, doskonalenia każdego ruchu. To nauka układów tanecznych i doprowadzanie ich do perfekcji. To rygor i dyscyplina. To ciężka praca tych dziewcząt. I my, patrząc na pokaz semestralny, który jest zwieńczeniem miesięcy wielkiego wysiłku, musimy o tym pamiętać.

\"Karnawał ptaków\"- spektakl semestralny STK \"Sofija\"

Te godziny pracy dają efekty nie tyko na scenie. Mamy i babcie widzą zmiany zachodzące w dziewczynkach. O stawaniu się łabędziem opowiada Larisa Jaros mama jednej z baletnic: – Wiktoria tańczy od piątego roku życia. Przez cały pierwszy rok nauki woziliśmy ją do Trzebnicy, a potem utworzona została sekcja w Obornikach. Udział w treningach daje jej bardzo dużo, bo to i ruch, i dobra postawa, ładna figura, piękny chód. Wiktoria ma też na swoim koncie sukcesy: bierze udział w konkursach tanecznych, zajmując medalowe miejsca. W „Karnawale ptaków”, który bardzo mi się podobał widać, jak wysoki poziom osiągnęły już nasze dziewczynki.

Po spektaklu baletnice otrzymały bukiety kwiatów. Rodzice dziewczynek złożyli również serdeczne podziękowania instruktorkom tańca: Katarzynie Długosz, Barbarze Książczyk i Katarzynie Oleksiak za ogrom pracy włożony w przygotowanie pokazu semestralnego. Baletnice i instruktorki Studia Tańca Klasycznego „Sofija” chcą również gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spektaklu: dyrektorce Obornickiego Ośrodka Kultury Halinie Teresie Muszak, dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich Jolancie Dudczenko i pracownikom OOK: Pawłowi Asztemborskiemu i Andrzejowi Łabuzowi. Impreza objęta była patronatem burmistrza Obornik Śląskich Arkadiusza Poprawy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here