Kolejna śmiertelna ofiara na „piątce”

98

Jak informuje policja, do wypadku doszło już po zmroku, tuż przed godziną 18.

Na prostym odcinku drogi, opel corsa kierowany przez 20-letnią mieszkankę Rawicza, która podróżowała z 41-letnią pasażerką, zderzył się czołowo z samochodem-lawetą marki mercedes. W  wyniku zderzenia obu pojazdów kobieta prowadząca opla odniosła obrażenia ciała i konieczna była hospitalizacja. Pasażerka corsy wskutek odniesionych obrażeń ciała poniosła śmierć na miejscu – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

W akcji ratowniczej brało udział 5 jednostek straży pożarnej, 3 ze Żmigrodu i 2 z Korzeńska, w sumie 19 strażaków. Służby musiały za pomocą wyciągarki rozczepić pojazdy, ponieważ osobówka tak mocno wbiła się w lawetę przewożącą 4 samochody, że nie można było dostać się do ofiary i poszkodowanej.

Pojazdy, które brały udział w zdarzeniu zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym. Okazuje się, że w wypadku uczestniczył (niebezpośrednio) jeszcze jeden samochód – volkswagen.

Jak dowiedzieliśmy się, istnieje podejrzenie, że do wypadku mógł przyczynić się volkswagen, którym podróżowali zawodowi żołnierze, dlatego też prokuratura rejonowa w Trzebnicy przekazała sprawę do Prokuratury Garnizonowej we Wrocławiu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here