Utrudnienia mogą zacząć się wiosną

148

Mimo, że za oknem mamy zimowy krajobraz firma Astaldi, która jest wykonawcą odcinka ekspresówki przebiegającego przez nasz powiat ciągle prowadzi prace przygotowawcze. Z krajobrazu zniknęło już kilka budynków, które zostały rozebrane, przygotowywany jest teren pod inwestycję. Co dla mieszkańców naszego powiatu będzie oznaczała budowa? Kiedy mogą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym, które będą związane z budową S-5 i jak będą one wyglądać?

Takie utrudnienia nastąpią najprawdopodobniej od wiosny. Będą one związane z pracami nad drogą wojewódzką. W tym okresie mogą występować ograniczenia na obwodnicy Trzebnicy. Wcześniej można spodziewać się utrudnień związanych z organizacją wyjazdu z budowy w okolicach Kryniczna – odpowiada dyrektor kontraktu z firmy Astaldi Tomasz Mołdysz i dodaje, że prace są prowadzone cały czas. – Dotyczą karczowania drzew oraz przebudowy sieci. Wiosną mamy w planach prace przygotowawcze do fundamentowania dla obiektu nad drogą wojewódzką – mówi dyrektor kontraktu i zapewnia, że w najbliższym czasie na drogach nie powinniśmy zbytnio odczuć utrudnień.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Tomasz Mołdysz zaprzecza, jakoby w najbliższym czasie całkowicie miała zostać zamknięta obwodnica Trzebnicy, co mogłoby sparaliżować ruch w mieście i w okolicznych miejscowościach.

Utrudnień nie powinno być również na drodze wojewódzkiej łączącej Oborniki Śl. i Wrocław (DW nr 342). – Jest to droga równoległa do obecnej trasy S-5, na której nie przewidujemy utrudnień – mówi Tomasz Małysz.

Przypomnijmy, że zgodnie z umową zawartą z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad droga S-5 ma zostać oddana do użytku w czwartym kwartale 2017 roku.

S-5 ma być drogą dwujezdniową, z węzłami: „Żmigródek”, „Żmigród”, „Krościna”, „Prusice”, „Trzebnica”, węzeł „Kryniczno” i „Wrocław Północ”. Przebudowane zostaną niektóre drogi wojewódzkie i gminne w rejonach przecięć z projektowana drogą S-5, wybudowane będą drogi dojazdowe dla obsługi budowy. Przy drodze wykonane zostaną tak zwane MOP-y, czyli miejsca obsługi podróżnych, a także urządzenia ochrony środowiska, takie jak: ogrodzenia, ekrany akustyczne, ekologiczne i przeciwolśnieniowe oraz urządzenia podczyszczające wody opadowe.

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here