Mistrzowska gościna Pucharu Świata w Żmigrodzie

571
Mistrzowska gościna Pucharu Świata w Żmigrodzie
Fot. www.facebook.com/mrat06

 

Na ten dzień mieszkańcy Gminy Żmigród czekali z wielką niecierpliwością i mowa tutaj nie tylko o sympatykach popularnej w Polsce siatkówki , ale również o osobach, które z tą dyscyplina sportową mają niewiele wspólnego. 6 luty 2015 rok – ta data na długo zapisała się już w żmigrodzkiej kronice, ale po kolei…

Nie tak dawno, bo przecież 21 września 2014 roku wszyscy Polacy przeżywali z wielkimi emocjami finałowy mecz Mistrzostw Świata. Tak, jak przez cały okres trwania całej imprezy sportowej, również i podczas tego szczególnego dnia polscy siatkarzy mogli liczyć na wsparcie wszystkich rodaków. Po wspaniałym widowisku Polska wygrała z Brazylią 3:1 i po 40-latach, po raz drugi w historii została najlepszą drużyną globu. Na całym „biało-czerwonym” terenie wybuchła wielka euforia, która trwała przez długi czas.

Teraz, kiedy już te emocje troszkę opadły PZPS postanowił „powspominać” razem z rodakami te niezapomniane i wzruszające chwile. Każdy wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w swojej siedzibie ma przez pewien okres czasu zdobyte trofeum polskich siatkarzy. Każdy klub siatkarski może zgłosić chęć zaproszenia Pucharu do własnego miasta. Z okazji takiej postanowił skorzystać trener ULKS Ognia Żmigród – Jak tylko się dowiedziałem o takiej możliwości, to bez wahania rozpocząłem starania o to, aby to trofeum przybyło do nas –  mówi z radością Aleksander Wroński.

Jak się okazało ten pomysł  był typowym „strzałem w dziesiątkę”. Wypełniona po brzegi hala sportowa w Zespole Szkół Dwujęzycznych, wyjątkowi zaproszeni goście, lokalni sportowcy, przedstawiciele świata polityki, uczniowie oraz rodziny. Każdy, kto przybył w tym dniu do żmigrodzkiej placówki edukacyjnej mógł dotknąć pucharu naszych Mistrzów Świata, zrobić sobie z nim zdjęcie i przez moment chociaż po części poczuć to, co czuli Nasi Bohaterowie 21 września 2014 roku.

Puchar Świata do hali sportowej wnieśli przedstawiciele ULKS „Ogień” Żmigród: Mateusz Cichosz, Szymon Wroński, Marek Grys i Łukasz Husarz. Później były przemówienie m.in. burmistrza Żmigrodu Roberta Lewandowskiego, starosty powiatu trzebnickiego Waldemara Wysockiego oraz dyrektorki szkoły Katarzyny Lech.  Po części oficjalnej każdy mógł dotknąć wywalczonego przez polskich siatkarzy trofeum i z radością opowiadać o tym znajomym, którzy w tym dniu nie skorzystali z tej niebywałej okazji.

Atmosfera w naszej szkole była dzisiaj niewiarygodna. To, co rzeczywiście zrobiło na mnie wrażenie, to pozytywne nastawienie wszystkich, którzy byli dzisiaj razem z nami. A sam Puchar jest bardzo wyjątkowy i bardzo nowoczesny. Przeżyliśmy wspólnie jaszcze raz wzrastającą pewność siebie zwycięskiej drużyny, która przechodzi przez kolejne fazy mistrzostw, aby ostatecznie osiągnąć tytuł Mistrzów Świata, stopniowe przejście z niklu do złota, od podstawy do korony trofeum. Niesamowite emocje – opisywała ten wyjątkowy dzień pani dyrektor Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie Katarzyna Lech.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here