Bal na 100 dni przed maturą

232

W sobotę, 7 lutego w Restauracji „Maria” maturzyści z Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie w eleganckich strojach przybyli na bal maturalny.

Przypomnijmy, że maturzyści ze Żmigrodu zwykle wybierają restaurację „Maria” w wielkopolskim Rawiczu, czyli już w innym województwie. Na uroczystość przybyła dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście: starosta powiatu trzebnickiego Waldemar Wysocki oraz przewodnicząca rady rodziców Sylwia Sułek-Balcerzak.

Prowadzący imprezę: Agata Koszyl i Maciej Pękowski przywitali zebranych w sali. Za maturzystami już 27 miesięcy, 810 dni, 5678 godzin, 16 przedmiotów, 1000 kg wiedzy, tysiące kartkówek, setki sprawdzianów, tysiące ocen, sześćdziesiąt tysięcy kanapek, godziny spędzone przy tablicy, setki treningów, 458 meczów, codzienna walka o miejsce do parkowania, litry herbaty, 118 schodów. Za sto dni matura!

Bal oficjalnie rozpoczął dyrektor Jan Czyżowicz. Przypomniał jak przez lata organizowana była studniówka w Powiatowym Zespole Szkół. Starosta Waldemar Wysocki życzył maturzystom zabawy do rana oraz powodzenia na maturze. Aby tradycji stało się zadość maturzyści zaprezentowali zebranym gościom poloneza, którego uczyli się pod okiem Alicji Roszkiewicz i Krzysztofa Przybylskiego. Każda klasa podziękowała wychowawcom: Sylwii Rudnickiej, Magdalenie Matusiak, Alicji Roszkiewicz i Marcie Wołyniak za wspólne lata. Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę. Klasa IV technikum ekonomiczno-rolniczego przygotowała atrakcje. Dziewczyny zaprezentowały „czarno-biały taniec”, a chłopcy przy oprawie muzycznej sparodiowali lekcje. Wszyscy w doskonałych nastrojach spędzili długi wieczór. Studniówka trwała niemal do rana.

Przypomnijmy, że był to już ostatni bal studniówkowy uczniów szkół naszego powiatu. Do matury pozostały jeszcze tylko 3 miesiące, zatem czasu na naukę czy powtórki jest już bardzo mało. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie, a także możliwości dalszej nauki na studiach, na wymarzonych kierunkach. A już za trzy miesiące… połamania piór!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here