Nabierają na przesyłki za pobraniem

470

To nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy. Jak mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, oszuści najczęściej chcą nabrać przedsiębiorców.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców oraz do właścicieli firm prywatnych którzy mogą otrzymać przesyłkę listową poleconą za pobraniem. W celu wyłudzenia pieniędzy oszuści wciąż tworzą nowe schematy działania. Tym razem oszuści podszywając się pod firmę windykacyjną przesyłają list polecony, m.in. do właścicieli sklepów, firm, osób prywatnych za pobraniem w kwocie 160 zł, które należy przelać na wskazane konto – przybliża sposoby naciągaczy policjantka i dodaje, że funkcjonariusze wydziału kryminalnego trzebnickiej jednostki policji pracują nad kilkoma zgłoszonymi przez poszkodowanych oszustwami dotyczącymi właśnie przesyłek poleconych za pobraniem.

Oszuści podszywając się pod firmę windykacyjną próbują wyłudzić pieniądze w kwocie 160 zł . Sposób działania oszustów polega na wymuszeniu od odbiorcy zapłacenia w urzędzie pocztowym wskazanej kwoty za list opieczętowany klauzulą „windykacja postępowanie komornicze”. W kopercie znajduje się pismo w formie postanowienia o umorzeniu postępowania komorniczego, którego nigdy nie było. Pismo nie zawiera żadnych pieczątek, ani podpisów – mówi policjantka i przestrzega: –Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, iż nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here