Piast oblał test w Legnicy

192

W piątkowy wieczór drużyna trenera Grzegorza Podstawka udała się do Legnicy na towarzyską konfrontację z IV ligową „Miedzianką”. W szerokiej kadrze żmigrodzian zabrakło kilku kluczowych zawodników: Sebastiana Zagórskiego, Mateusza Fedyny, Szymona Sołtyńskiego, Macieja Brumirskiego i Kamila Niedźwiedzia. Braki kadrowe w szeregach Piasta były szczególnie widoczne w pierwszych 45 minutach, gdyż sytuację na boisku kompletnie zdominowali gospodarze, co udowodnili 2 golami. Najpierw testowanego w Piaście młodego  bramkarza Pawła Muchę rywale pokonali strzałem zza pola karnego, a kilka minut później legniczanie wykorzystali rzut karny. Żmigrodzianie nie potrafili skonstruować akcji ofensywnej, która byłaby zagrożeniem dla bramkarza Miedzi.

W drugiej części meczu podopieczni trenera Grzegorza Podstawka zaatakowali z większym animuszem, co przyniosło pożądane efekty. W polu karnym miejscowych został sfaulowany Dominik Piotrowski, a „jedenastkę” na gola zamienił Ernest Balicki. Legniczanie potrafili jednak skutecznie odpowiedzieć na taki przebieg sytuacji i zwiększyli swój dorobek bramkowy. Piast ambitnie dążył do odrobienia strat. Patryk Gołębiewski przejął piłkę w środkowej strefie boiska i wyprowadził akcję, którą sam skutecznie wykończył. Środkowy defensor Piasta wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem miejscowych. Chwilę później do wyrównania mógł doprowadzić aktywny Dominik Piotrowski, ale także w bezpośrednim pojedynku z legnickim golkiperem trafił w słupek bramki. Ostatecznie żmigrodzki III-ligowiec przegrał z Miedzią II Legnica 2:3.

Kolejny mecz sparingowy Piast rozegra w najbliższą sobotę (14 lutego) w Lubinie z Zagłębiem II.

Tymczasem w miniony poniedziałek (9 lutego) odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w żmigrodzkim klubie. Kto będzie sterował Piastem przez kolejne 4 lata? O tym poinformujemy w kolejnym wydaniu NOWej gazety trzebnickiej.

Miedź II Legnica – Piast Żmigród 3-2 (2-0)

Skład Piasta (I połowa): Paweł Mucha – Ernest Balicki, Patryk Gołębiewski, Kamil Pilarski, Robert Sobieraj – Dominik Piotrowski, Filip Kendzia, Krzysztof Michalski, Artur Monasterski – Piotr Mrowiec, Adrian Bergier.

(II połowa): Paweł Mucha – Ernest Balicki, Patryk Gołębiewski, Marcin Matusiak, Robert Sobieraj – Dominik Piotrowski, Kamil Pilarski, Krzysztof Michalski, Mateusz Olikiewicz – Daniel Nowicki, Grzegorz Mazurek.