Czas śpiewania kolęd

683

Dnia 15 stycznia 2015 r w Auli Obornickiego Gimnazjum odbyło się spotkanie opłatkowo-kolędowe członków SUTW Oborniki Śl.,na które licznie przybyli studenci wraz z  prezes Ewą Materny oraz goście:Ks.Rafał Masarczyk, Ks.Maciej Chwarścianek, z-ca burmistrza Obornik Śl. Karol Kos, przedstawiciel OSIR-u  Arkadiusz Kucharski, Bożena Magnowska-przew.Obornickiego Wolontariatu i dyr. Gimnazjum  Jadwiga Grekulińska.

Ks.Rafał Masarczyk pobłogosławił opłatki, którymi dzielili się uczestnicy śpiewając kolędy.

18 stycznia 2015 r w kościele p.w. NSPJ odbył się VI Międzypokoleniowy Koncert Kolęd „Pokłon Oddawajmy”,w którym udział wzięli:przedszkolacy, dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjaliści, licealiści i dorośli.

Patronat nad tym koncertem objęli burmistrz Obornik Śl Arkadiusz Poprawa i proboszcz parafii NSPJ Ks.Maciej Chwarścianek, a kierownictwo muzyczne sprawowała Ewa Skubisz. Na wstępie dzieci z przedszkola „Żabka”, ze Szkoły Podstawowej w Osolinie i chór „Atena” wspólnie wykonali 3 kolędy tj „Przylecieli Aniołkowie”,”Gore gwiazda Jezusowi” i „Bracia patrzcie jeno”.Potem młodzież gimnazjalna i licealiści pięknie wykonali znane i mniej znane kolędy i pastorałki w tym „Kolędę dla nieobecnych”. Wszyscy wykonawcy otrzymali dużo braw od zgromadzonych wiernych, co oznacza, że ten rodzaj koncertu cieszy się uznaniem.

Na zakończenie Ks.Maciej Chwarścianek i Pani Ewa Skubisz podziękowali wykonawcom za występy, a wiernym za przybycie i wspólnie została odśpiewana kolęda „Bóg się rodzi”.

19 stycznia 2015 r chór „Atena” odwiedził pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Obornikach Śląskich przy ul.Kardynała Stefana Wyszyńskiego.W holu licznie zgromadzili się mieszkańcy tego Domu,którzy wysłuchali kolęd i pastorałek w naszym wykonaniu tj.”Wigilia”, „Bracia patrzcie jeno”,”Jezusek czuwa”, „Adeste Fideles”,”A to komu”,”Bosy pastuszek”,”Cicha noc”,”Jakaś światłość”,”Przy żłóbku Pana”.Potem wszyscy razem śpiewaliśmy bardziej znane kolędy. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie,radość z kolędowania widoczna była na twarzach słuchających,a przedstawiciele pensjonariuszy podziękowali Ewie Skubisz i chórowi „Atena” za przybycie i umilenie pobytu w Domu Opieki. Na zakończenie poczęstowano nas ciastem, kawą i herbatą.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here