Henryk Cymerman nowym wiceburmistrzem

647
W poprzedniej kadencji Henryk Cymerman był radnym, potem przewodniczącym Rady Miejskiej. Obecnie pełni funkcję wiceburmistrza Obornik Śląskich.

Przypomnijmy, że Henryk Cymerman jest związany z obornickim samorządem od 5 lat. W poprzedniej kadencji zastał wybrany na radnego gminnego, potem, po rezygnacji z funkcji przewodniczącego Romana Głowaczewskiego objął funkcję przewodniczącego rady. W ostatnich wyborach samorządowych został wybrany do Rady Powiatu. Prawo zabrania mu pełnienia roli radnego powiatowego i wiceburmistrza, dlatego też musiał złożyć mandat. Przez lata pracował jako nauczyciel i wychowawca w obornickich szkołach średnich.

NOWa: – Od wczoraj, od poniedziałku, jest Pan wiceburmistrzem Obornik Śląskich. Kiedy otrzymał Pan propozycję i z jakich powodów przyjął ją Pan?

Henryk Cymerman: – Propozycję objęcia stanowiska otrzymałem 22 stycznia, ale poprosiłem o kilka dni do namysłu. Burmistrz zgodził się zaczekać do poniedziałku 26 stycznia. Powiem szczerze, propozycja bardzo mnie zaskoczyła. Nie byłem na nią mentalnie przygotowany – zwłaszcza, że praca w szkole sprawiała mi satysfakcję, a do tego musiałem zostawić wychowawstwo świetnej klasy, z którą bardzo się zżyłem. Musi pani wiedzieć, że dzisiejsza młodzież potrafi być bardzo odpowiedzialna, wręcz kochana, trzeba ją tylko szanować i poważnie traktować. Oczywiście głównym powodem mojej zgody był fakt wspierania pana Poprawy w kampanii wyborczej i akceptacja zamierzeń jego programu modernizacji gminy Oborniki Śląskie. Mam nadzieję, że się nam  uda zrealizować nasze zamierzenia z kampanii.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here