W sparingu Polonia lepsza od Boru

219

Jak wiadomo, w sparingu nie liczą się bramki. Spotkania mają pokazać trenerom słabe i mocne strony drużyn, służą testowaniu nowych zawodników. Właśnie taki szkoleniowy charakter miało sobotnie spotkanie rozegrane na trzebnickim stadionie, na sztucznej murawie, pomiędzy trzecioligową Polonią Trzebnica, a grającym w lidze okręgowej KP „Bór” Oborniki Śląskie.

Jak powiedział nam trener trzebniczan Sławomir Kołodziej, w pierwszej części spotkania chciał przyjrzeć się grze młodszych zawodników.

W pierwszej połowie wystawiliśmy najmłodszy skład. Chłopcy mieli swoje zadania i wywiązali się z nich. Jestem zadowolony z przebiegu I połowy. W drugiej obserwowałem bardziej doświadczoną jedenastkę. Na tle zawodników z niższej ligi Polonia radziła sobie w ofensywie bardzo dobrze, jestem jeszcze bardziej zadowolony z gry młodych zawodników. Graczem który zdecydowanie wyróżnił się w sparingu jest Kacper Dolica. Strzelił 4 bramki, trzeba to mocno zaznaczyć – powiedział trener i dodał, że ma już zdanie na temat jednego z testowanych zawodników.

Jeśli chodzi o testowanych, to na pewno będzie grał w naszym klubie Szymon Delczyk, natomiast jeśli chodzi o drugiego zawodnika, to ten nie zachwycił, ale trzeba dać mu jeszcze jeden mecz i jedną szansę, żeby mógł się w pełni pokazać. A kolejny sparing rozegramy 7 lutego z Sokołem Wielka Lipa, o godz. 11, także na stadionie w Trzebnicy.

Z przebiegu spotkania jest również zadowolony Kornel Delczyk, prezes Boru Oborniki Śląskie.

Do przerwy mecz był bardzo wyrównany, o czym może świadczyć wynik 2:2. W tej części gry bramki dla naszego zespołu strzelili Wesołowski i zawodnik testowany. W drugiej części sparingu na placu gry pojawili się zmiennicy i większa jakość gry była zauważalna po stronie trzebniczan. Po naszych błędach w wyprowadzaniu piłki, gospodarze wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końcowego gwizdka sędziego. To był bardzo pożyteczny sparing, który dostarczył wielu materiałów do przemyśleń – mówi prezes.

Skład Polonia Trzebnica:

I połowa: Marek Prokopczyk, Marcin Waliszczak, Jacek Nawrot, Kuba Suder, zawodnik testowany, Artur Wawrzykowski, Szymon Delczyk, Przemysław Marduła, Oskar Caliński, Kacper Dolica, Dominik Nietreba.

II połowa: Karol Buchla, Piotr Czarnecki, Kaleta Bartosz, Maciej Waliszczak,  zawodnik testowany, Sławomir Kołodziej, Rafał Budzki, Szymon Delczyk, Maciej Ciosek, Kuba Dmuch, Kacper Dolica.

Skład Boru Oborniki Śląskie: Jakub Wyrzykowski – Mateusz Chatys, Michał Jankowiak, Marek Mielnik, Sławomir Kuczek, zawodnik testowany, Mirosław Bełkowski, Wojciech Jankowski, Michał Wesołowski, Hubert Miara, zawodnik testowany. W drugiej połowie grali: Tomasz Wasiak, Kornel Delczyk, Michał Fiłon, Sebastian Saweczko, Krzysztof Główka, Damian Popiel.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here