Bałagan na PSZOK-u?

1412

Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas pan Józef, mieszkaniec gminy Oborniki Śląskie.

Byłem ostatnio na wysypisku w Golędzinowie, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i zdziwił mnie bałagan jaki tam panuje. Śmieci walają się przed bramą i za bramą, a te które są już odebrane i są składowane na terenie PSZOK-u walają się w błocie. Nie wiem czy to może tak być. Przecież oddawane śmieci są posegregowane, część ludzi może nawet w jakiś sposób oddziela je od brudu, a tu walają się w błocie. Moje zainteresowanie wzbudziły też stare meble, które zostały porzucone przed bramą. Czy nikt nie może tego posprzątać? – zastanawia się pan Józef.

Radosław Kowalik, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Obornikach Śląskich, który zajmuje się zbiórką odpadów mówi, że to nie jest kwestia zaniedbań pracowników, a tego, że mieszkańcy podrzucają śmieci pod płot.

Śmieci pod ogrodzeniem zostawiają mieszkańcy. Niestety zdarza się to bardzo często. Mam nadzieję, że już niedługo przy PSZOK-u zostanie zainstalowana kamera i wszyscy, którzy przywożą tam i podrzucają swoje śmieci zostaną zgłoszeni na policję. Właśnie w taki sposób pod punktem znalazły się między innymi tapczany, o których mówił czytelnik. Trzeba pamiętać, że obecnie PSZOK jest czynny 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 14 poza środami, kiedy to śmieci można przywozić do godz. 17, ale i tak są ludzie, którzy wolą przywieźć swoje śmieci i po prostu zostawić je pod bramą – mówi prezes i zapowiada, że wraz z nadejściem wiosny planuje zmienić godziny przyjmowania odpadów: – Najprawdopodobniej PSZOK nie będzie czynny w poniedziałki, za to śmieci będzie można przywozić w soboty.

Jak dodaje Radosław Kowalik, PSZOK jest terenem gminnym i w miarę możliwości finansowych teren na pewno będzie utwardzany. – Obornicki PSZOK to też punkt przeładunkowy śmieci, w którym odpady są ładowane na ciężarówki i do kontenerów. Czytelnik mógł też trafić na moment, w którym śmieci akurat zostały przywiezione, a jeszcze nie załadowane. Zapewniam, że śmieci zabierane są tak często jak potrzeba, jednak to nigdy nie będzie idealnie uporządkowany teren, ze względu na swoje przeznaczenie – tłumaczy prezes.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here