Samochody audi na celowniku złodziei

948

Zapytaliśmy oficera prasowego trzebnickiej policji Iwonę Mazur o tę sprawę. Powiedziała, że to przypadek, że zniknęły dwa samochody tej samej marki. Nie była to zorganizowana akcja. Wiemy to, ponieważ audi ukradzione we Wszemirowie już zostało odnalezione. Nad kradzieżą drugiego auta policja wciąż pracuję. Wszystkie patrole mają w bazie danych dokładny opis zaginionego samochodu i przy każdym rutynowym zatrzymaniu, auta są sprawdzane pod tym kątem. Poza tym policja prowadzi inne operacje, których szczegółów nie można ujawnić. Za kradzież samochodu, złodziejom grozi kara do 5 lat więzienia.

Według najnowszych danych (według portalu motoraporter.com) Polska jest najbezpieczniejszym krajem, jeśli chodzi o kradzieże samochodów, w Europie. Kradzież dotyka w Polsce co 2303 obywatela. W Danii jest to co 241 obywatel, w Szwecji co 257, a w Irlandii co 438 (dane z 2014 roku).

Najczęściej kradzione samochody w Polsce to: volkswagen golf oraz passat. Kolejne miejsca w „grupie ryzyka”, zajmują samochody marki audi, a dokładniej A4, A6 i A3. Piątą pozycję zajmuje seat Leon, a szóstą volkswagen touran. Samochody są kradzione „na części” lub na specjalne zamówienie i wywożone dla „klienta” głównie za wschodnią granicę.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here