Błyskawiczny turniej nastolatków

505

Na parkiecie stanęło sześć drużyn. Każda z nich legitymowała się wymyślnymi tytułami. Byli to: Piorun Dziadoszyce, Blok Ekipa, Ćwiara Team, Pewniaki, Bajlanda Bzyków, Sparta. Turniej rozpoczęły Bajlanda i Blok Ekipa. Nim rozejrzeliśmy się już było po meczu. Bramki padały jedna za drugą z uderzeń Bajlandy. Tą serię bramek przerwał gwizdek sędziego nakazujący zakończyć mecz. Wynik 3 do 0 dla Bajlandy. W drugiej odsłonie spotkały się Piorun z Ćwiarą. W tym spotkaniu było już trudniej. Choć na parkiecie widzieliśmy znaczące różnice wiekowe zawodników napór na bramkę obu drużyn był nieustający. Więcej szczęścia miała drużyna Pioruna. Najciekawszym meczem jaki obserwowaliśmy był ten pomiędzy Spartą a Pewniakami. Kanonada bramkowa Pewniaków trwała cały czas, by zatrzymać się na zwycięskim golu; wynik 6:0. Na pochwałę zasłużyli kanonier strzelecki Kamil Łukojć i bramkarz tej drużyny. Pierwszy niezawodnie trafiał w światło bramki a drugi nie puścił nawet bardzo trudnych do obrony uderzeń. Choć w następnym meczu Ćwiary z Blokiem (4:0) widzieliśmy wiele ciekawych zagrań, nie było już w nim takiego napięcia i oczekiwań na dalsze gole, jak w opisanym wyżej. Sala najwięcej radości wykazała podczas meczu pomiędzy Blokiem a Pewniakami, fetując go oklaskami. Nie mogło być inaczej gdy naprzeciw siebie stanęły zespoły o wyraźnej różnicy wiekowej wyrażającej się wzrostem. Niepokonani dotąd Pewniacy doznali zawodu, remisując z młodszą drużyną 2:2. Były to jedyne i naprawdę rzęsiste oklaski dla młodszej drużyny i jedyne podczas całego turnieju. A co najważniejsze oklaski od kolegów z innych zespołów.

Turniej rozgrywany systemem „każdy z każdym” trwał ponad dwie godziny. Na zakończenie wykonano drużynom wspólne zdjęcie. Nie było podsumowania turnieju i nie wyłoniono zwycięzców. Jak nam powiedziano- w tym turnieju nie chodziło o zwycięski zespół, a o wielką zabawę sportową. Po prostu sama gra dawała zawodnikom wiele radości, nawet pokonanym, bowiem każdy piłkarz i całe zespoły dawały z siebie wszystko, aby zejść z parkietu jako zwycięzcy.

Dodać trzeba, że podczas tego turnieju można było dostrzec kilka talentów sportowych, wyróżniających się zarówno umiejętnościami posługiwania się piłką, jak też zdolnościami strzeleckimi i obronnymi. Jednak fachowcy będą mieli jeszcze wiele do zrobienia, aby niektóre z tych perełek oszlifować. Powodzenia!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here