Stowarzyszenie ze Żmigrodu nominowane do nagrody Super Samorząd 2014

248

Nagrodzie patronuje Prezydent RP Bronisław Komorowski, a nominację otrzymało 12 grup mieszkańców działających na terenie dziewięciu województw, w tym dwie z Dolnego Śląska, a wśród nich jest Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społecznej im. św. Jadwigi Śląskiej ze Żmigrodu.

Prezes stowarzyszenia Andrzej Wiewióra przyznaje, że oficjalnie o nominacji dowiedział się od nas. – Do tej pory mieliśmy jedynie nieoficjalne informacje – mówi prezes i dodaje: –Nominacja cieszy nas tym bardziej iż doceniono nas już po raz drugi. W ubiegłym roku w ramach akcji „Masz Głos Masz Wybór” wspólnie z Gminą Żmigród byliśmy również nominowani do nagrody Super Samorząd 2013. 

Co wybiorą Żmigrodzianie

W tym roku wraz z Gminą Żmigród realizowaliśmy zadanie „Budżet Obywatelski”. Organizowane były spotkania informacyjne dla mieszkańców dotyczące funduszu partycypacyjnego, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przeprowadzona była również szeroka akcja promocyjna poprzez zamieszczanie informacji na lokalnych stronach internetowych, w prasie lokalnej, na plakatach, ulotkach i na stoiskach podczas imprez plenerowych. Powołana została również grupa robocza, która zajęła się opracowaniem zasad funkcjonowania budżetu obywatelskiego Żmigrodu, której przewodniczącym był wiceprezes naszego stowarzyszenia Paweł Golicz. W lipcu burmistrz Robert Lewandowski wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie budżetu obywatelskiego Żmigrodu na 2015 r. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz samorządowych i organizacji pozarządowych udało się wybrać głosami mieszkańców najlepszy projekt – mówi prezes i dodaje, że stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim wspieraniem i inicjowaniem społeczeństwa obywatelskiego oraz udzielaniem pomocy organizacjom pozarządowym. Prowadzi inkubator dla organizacji pozarządowych z powiatu trzebnickiego. Stowarzyszenie było współinicjatorem powstania Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Żmigród i do tej pory je animuje. Organizacja ma również spore doświadczenie w pozyskiwaniu i realizacji środków w ramach różnych programów.

1 KOMENTARZ

  1. Hahahahahahaha, proszę POkazać efekty, sami siebie zgłaszają i błąkają się PO pustym pałacu bronisława i cykają zdjęcia. My prowadzimy też stowarzyszenie i zorganizowaliśmy szkolenie na którym był cały zarząd jedliśmy smażone karpie z doliny baryczy, piliśmy regionalną okowitę i ustaliliśmy że będziemy się spotykać raz w miesiącu bo raz na rok to za mało i zgłosiliśmy się do Brukseli jako najlepsze stowarzyszenie kolesi.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here